MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wobec konieczności oszczędności spowodowanych cięciami budżetowymi wprowadzonymi przez władze prowincji Bill Flanagan, nowy prezydent Uniwersytetu Alberta uznał, że 18 wydziałów to za dużo i trzeba z tym coś zrobić.

Jeden pomysł zakłada zmniejszenie liczby wydziałów, ale kierownictwo uczelni uważa, że lepszym rozwiązaniem będzie restrukturyzacja polegająca na połączeniu istniejących wydziałów w trzy działy (divisions) w zależności od źródeł, z których kierunki, włączone do poszczególnych działów, są finansowane.

Pomysł na takie połączenie bierze się stąd, że tradycyjnie wydziały są wobec sobie zazdrosne i duplikują wiele funkcji, co prowadzi do nadmiernych kosztów. Teoretycznie łączenie wydziałów powinno prowadzić do redukcji liczby zatrudnionego personelu. Jednakże – jak uważa Alex Usher, ekspert uznany w Kanadzie i na świecie – rezultaty podobnych restrukturyzacji przeprowadzonych w innych krajach wcale nie są w tym względzie przekonujące. Usher konkluduje: “pamiętajmy, że na końcu, niezależnie od tego, jak się pogrupuje programy, taka sama liczba kadry naukowej będzie uczyła taką samą liczbę studentów. A koszt prowadzenia dwudziestu programów przez jeden wydział niewiele się będzie różnił od kosztu prowadzenia tych programów przez dwa wydziały”.

Źródło: https://higheredstrategy.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project