MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Obecność w gronie niespełna 200 uczelni na świecie, które mogą obok swojego logo stawiać znak akredytacji to pozytywny wyróżnik i powód do dumy. Niemniej akredytacja EQUIS pełni także ważną rolę porządkującą sposób zarządzania uczelnią, jej wartości i strategię.

Akredytacja EQUIS stanowi spójny system równania do najlepszych uczelni i programów kształcenia w zakresie zarządzania i administracji. Polega na dostosowaniu uczelni do wymogów opisanych przez instytucję akredytującą. W przypadku EQUIS tą instytucją jest EFMD – European Foundation for Management Development.

W pierwszej kolejności uczelnia przeprowadza samoocenę i wprowadza niezbędne zmiany organizacyjne u siebie, a następnie jest sprawdzana przez audytorów zewnętrznych, którymi są rektorzy i dziekani uczelni posiadających już akredytację oraz pracownicy EFMD.

­ Przegląd uczelni przez jej partnerów ­ a jednocześnie na wielu polach także konkurentów, to wyraz dobrzej pojętej koopetycji, kiedy uczymy się od siebie wzajemnie, a jednocześnie staramy się pozytywnie wyróżniać, by przyciągać najlepszych studentów i pracowników – tłumaczy prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Wymogi akredytacyjne zmieniają się co jakiś czas, co sprawia, że instytucje edukacyjne rozwijają się i wyznaczają trendy. Oprócz norm związanych z pomiarami efektywności kształcenia czy osiągnięć naukowych, dochodzą też wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, równości płci wśród wykładowców, ekologii, wpływu na otoczenie itp.

­ Od uzyskania po raz pierwszy akredytacji EQUIS przez ALK minęło 21 lat. - Utrzymaliśmy ją nieprzerwanie przez cały ten czas i dziś czujemy się pełnoprawnymi uczestnikami światowej elity szkół biznesu. Mamy trzy najważniejsze międzynarodowe akredytacje, jesteśmy obecni w rankingach „FT” najlepszych uczelni i kierunków biznesowych. Nie byłoby nas pewnie tu, gdzie jesteśmy, gdyby nie ta pierwsza akredytacja EQUIS z 1999 roku, dzięki której nauczyliśmy się, jak dobrze zarządzać uczelnią biznesową, jak monitorować efekty kształcenia i osiągnięcia naukowe, jak współpracować z otoczeniem biznesowym, z międzynarodowym środowiskiem akademickim, z lokalną społecznością i jak troszczyć się o losy absolwentów. Jesteśmy wdzięczni EFMD za zbudowanie demokratycznego systemu motywacji i podnoszenia jakości, w którym może się znaleźć każda uczelnia, o ile chce równać do najlepszych – powiedział prof. Grzegorz Mazurek.

Wśród 189 akredytowanych przez EQUIS uczelni biznesowych 102 pochodzą z Europy, z czego 7 z Europy Środkowo-Wschodniej: Akademia Leona Koźmińskiego, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Corvinusa z Budapesztu, Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Lublanie, moskiewskie Skolkovo i Wydział Zarządzania Uniwersytetu w Petersburgu.

Listy akredytowanych uczelni

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project