MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wybrana w czerwcu nowa rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Celina M. Olszak ze względu na zagrożenie koronawirusem przełożyła planowaną na poniedziałek inaugurację nowego roku akademickiego.

Prof. Olszak przebywa na kwarantannie w związku z niedawnym kontaktem z osobą z pozytywnym wynikiem testu. Nie mogłaby osobiście uczestniczyć w poniedziałkowej uroczystości.

"Mając na uwadze najwyższe dobro, jakim są zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaproszonych na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2020/2021 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, podjęłam trudną decyzję o przełożeniu uroczystości, która miała odbyć się 5 października" – poinformowała rektor w piątkowym komunikacie.

"Skłoniły mnie ku temu poczucie pełnej odpowiedzialności za wszystkich Gości inauguracji, okoliczności związane z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań w Polsce, jak również moje niedawne osobiste doświadczenie kontaktu z osobą z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2, w wyniku czego poddałam się samoizolacji do momentu uzyskania ujemnego wyniku drugiego testu, w odpowiednim odstępie czasu. Wyrażam nadzieję, że będę mogła zaprosić Państwa na tę uroczystość w możliwie najbliższym i dogodnym dla Państwa terminie" - dodała.

Pomimo przełożenia uroczystej inauguracji roku akademickiego, 5 października br. pozostaje dniem rektorskim dla studentów studiów stacjonarnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i w Rybniku.

Inne publiczne uczelnie w woj. śląskim – Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – zorganizowały swoje inauguracje w czwartek i piątek w reżimie sanitarnym, transmitując również uroczystości w internecie.

Źródło: https://naukawpolsce.pap.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project