REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Rusza konkurs, którego celem jest znalezienie rozwiązania problemów polskiego systemu ochrony zdrowia. Masz dość kolejek, strajków, ciągłego braku finansów? Chcesz pokazać rządzącym, jak usprawnić  system opieki zdrowotnej w naszym kraju?

Weź udział w konkursie „FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia”. Zaproponuj rozwiązanie dla Polski i zgarnij atrakcyjne nagrody.

  • Według Indeksu FutureProofing Healthcare polski system ochrony zdrowia plasuje się na 23. pozycji wśród 30 krajów Europy.
  • Indeks pokazuje, czy i w jaki sposób system jest przygotowany na potrzeby przyszłych pokoleń.
  • Polski Panel Ekspertów, który pracował nad interpretacją wyników Indeksów dla naszego kraju postanowił zapytać o kierunki zmian, które poprawią sytuację w służbie zdrowia.
  • Celem konkursu jest zainteresowanie przyszłych specjalistów z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej i wypracowanie przez nich rozwiązań, które pomogą usprawnić nasz system.

1 października, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, rusza konkurs dla studentów oraz osób zainteresowanych tematem zarządzania w ochronie zdrowia pt.: FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział? Założeniem konkursu jest przygotowanie rekomendacji zmian w wybranym obszarze ochrony zdrowia na bazie najlepszych praktyk stosowanych w innych krajach europejskich ujętych w Indeksach FutureProofing Healthcare (Indeks Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia, Indeks Stwardnienia Rozsianego, Indeks Raka Piersi). Przed uczestnikami konkursu stoi zadanie opracowania pracy w dowolnej formie, która będzie opierać się na wyborze kraju, będącego liderem w wybranym parametrze lub mierniku Indeksu oraz prezentacji zastosowanych przez niego rozwiązań, dzięki którym osiągnął wysoką pozycję w rankingu. Co ważne, wybrane do opisu zagadnienie powinno być  rozwiązaniem wzorcowym, rekomendowanym do wdrożenia w naszym kraju – musi więc być dopasowane do polskich realiów. Praca konkursowa powinna zostać przygotowana indywidualnie lub w dwuosobowym zespole. Konkurs trwa do 10 listopada br.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez Jury, w składzie:

  • Ryszard Gellert – Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego,
  • Ewelina Nojszewska –  Katedra Ekonomii Stosowanej, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny,
  • dr Małgorzata Gałązka-Sobotka – Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego,
  • Wiktor Janicki – Dyrektor Generalny Roche Polska.

System ochrony zdrowia to skomplikowany obszar, wymagający strategicznego zarządzania i łączący wiele elementów, gospodarujący ogromnymi zasobami finansowymi. Jego sprawne funkcjonowanie jest ważne dla każdego, gdyż wszyscy jesteśmy jego uczestnikami – zarówno pracownicy służby zdrowia, dostawcy, jak i pacjenci. Poprzez konkurs pragniemy zainteresować młodych ludzi tematyką zarządzania w ochronie zdrowia, promować rozwój kariery w tym obszarze oraz aktywny udział w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, dobrych praktyk, które zwiększą efektywność tej szczególnej sfery mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody – tablety Samsung Galaxy Tab lub Huawei MediaPad oraz możliwość opublikowania fragmentu swojej pracy w mediach. Nazwiska laureatów  konkursu zostaną ogłoszone podczas III Kongresu Ekonomii dla Zdrowia organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO. Podczas tego samego kongresu osoba, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie, będzie miała możliwość zaprezentowania swojej pracy.

Organizatorem konkursu jest Roche Polska, a jego partnerem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uczelnia Łazarskiego. Patronat honorowy nad inicjatywą objął: Główny Inspektor Sanitarny oraz Stowarzyszenie IFIC Polska. Patronatu medialnego udzieliły: Dziennik Gazeta Prawna, Radio Kampus, magazyn Perspektywy, medexpress.pl, politykazdrowotna.pl, cowzdrowiu.pl, dlastudenta.pl.

Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w konkursie? Prześlij swoją pracę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji i Regulamin zapraszamy na stronę:
www.futureproofinghealthcare.com/konkurs

Przypominamy – czekamy na Wasze prace od 1 października do 10 listopada!

***

Indeks Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia 2019, Indeks Stwardnienia Rozsianego 2019 i Indeks Raka Piersi 2018 powstały w oparciu o dane Indeksów FutureProofing Healthcare, które umożliwiają porównanie systemów ochrony zdrowia w 30 krajach Europy. Celem tworzenia Indeksów nie jest jednak dyskryminowanie czy podkreślanie pozycji w rankingu, a konstruktywne poszukiwanie rozwiązań, ulepszanie systemów tak, aby odpowiadały potrzebom społeczeństwa, a w szczególności pacjentom. Indeksy powstały w oparciu o dane platformy FutureProofing Healthcare, która agreguje dane z dziesiątek badań opublikowanych przez m.in. Bank Światowy, WHO, OECD, aby pokazać stan przygotowania systemu zdrowia na potrzeby przyszłych pokoleń.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z Indeksami oraz poszczególnymi miernikami parametrów oceny na stronie www.FutureProofingHealthcare.com oraz dyskusji na temat Indeksów na portalu lub Twitterze @FuturePrfHlthPL

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!