MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Badania dotyczące jakości życia i nauki, przeprowadzone wśród obcokrajowców na czeskich uniwersytetach, wykazały, że większość z nich, bo aż 90%, jest zadowolona z ogólnych warunków studiów. Według statystyk SIMS od 2000 roku liczba studentów zagranicznych w Czechach stale rośnie.

Czeska Narodowa Agencja Edukacji Międzynarodowej (DZS), we współpracy z Ministerstwem Edukacji i innymi instytucjami, przeprowadziła badanie od 15 listopada 2019 roku do 27 stycznia 2020 roku, aby zrozumieć, dlaczego studenci zagraniczni wybierają Czechy na miejsce studiów. Objęło ono 55 uczelni z całego kraju. Według badania studenci zagraniczni stanowią 16% studentów na uczelniach w Czechach, z czego ponad połowa pochodzi ze Słowacji i Rosji. Trzecią co do wielkości grupą są studenci z Ukrainy stanowiący 8% ogólnej liczby.

Około połowa zagranicznych studentów stwierdziła, że wybrała ten kraj ze względu na zainteresowanie studiowaniem określonego kierunku, podczas gdy 46% było zainteresowanych konkretnymi uniwersytetami. Tylko 3% podało jako motywację jakość uniwersytetów w Czechach. Najbardziej preferowanymi kierunkami studiów wśród studentów zagranicznych są: administracja biznesowa, zdrowie, inżynieria i produkcja, technologia informacyjno-komunikacyjna.

Podczas gdy 89% studentów jest zadowolonych z jakości wyposażenia laboratoriów i sal wykładowych, dwie trzecie uważa, że pracownicy uczelni dostatecznie uwzględniają ich potrzeby. Nieco ponad połowa studentów uważa, że ich studia są zbyt wymagające. Ale wyniki pokazują również, że około 40% studentów zagranicznych nie jest zadowolonych z jakości nauczania.
Około jedna trzecia studentów jest niezadowolona ze standardu języka angielskiego na czeskich uczelniach. Najwyższy poziom niezadowolenia z jakości nauczania odnotowano wśród studentów studiów magisterskich, natomiast według krajów pochodzenia niezadowolenie wyraziło 43% studentów niemieckich.

Według raportu dwie trzecie studentów zagranicznych z powodzeniem zintegrowało się ze studentami czeskimi, ale dla studentów ze Słowacji jest to szczególnie łatwe. Studenci z innych krajów, szczególnie ci studiujący na kierunkach anglojęzycznych, czują się bardziej zintegrowani wśród studentów zagranicznych.

Jeśli chodzi o równowagę między pracą a nauką, około 35% studentów w ogóle nie pracuje, a 38% pracuje powyżej 10 godzin tygodniowo. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, 27% studentów chciałoby pozostać w Czechach w celu podjęcia pracy, a kolejne 24% chciałoby zostać w celu uzyskania wyższego stopnia.

Opr. MTA


Źródło: https://brnodaily.com

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project