MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Część zajęć na uczelniach medycznych z czerwonej strefy może odbywać się stacjonarnie - wynika z rozporządzenia ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w zw. z COVID-19. Chodzi o zajęcia, które nie mogą być prowadzone zdalnie i kształcenie na ostatnim roku studiów.

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Ustaw, w uczelniach medycznych zlokalizowanych na obszarze czerwonym mają być prowadzone zdalne zajęcia. Dotyczy to także studiów podyplomowych, kształcenia doktorantów i innych form kształcenia. Uczelnie będą mogły jednak prowadzić w swoich siedzibach lub filiach te zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Uczelnie mogą też kształcić w swoich murach studentów na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich.

O sposobie prowadzenia kształcenia decyduje rektor, który jest zobowiązany określić warunki realizacji zajęć i korzystania z infrastruktury, zapewniające bezpieczeństwo wykładowców i studentów.

W uczelniach medycznych zlokalizowanych na obszarze żółtym obowiązuje kształcenie hybrydowe: częściowo zdalnie i częściowo w siedzibach lub filiach uczelni. Decyzje w sprawie sposobu prowadzenia kształcenia również podejmuje rektor.

W przypadku zdalnego kształcenia doktorantów weryfikacja efektów uczenia się będzie mogła odbywać się poza siedzibą lub filią uczelni medycznej, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Rozporządzenie reguluje też działalność rozmaitych gremiów i komisji działających na uczelniach medycznych. Bez względu na strefę, mogą one podejmować uchwały w sposób zdalny.

Rektorzy, podejmując decyzje o wykonywaniu pracy zdalnej przez pracowników uczelni medycznych, będą musieli uwzględniać konieczność zapewnienia funkcjonowania uczelni medycznej, w tym prowadzenia działalności naukowej.

W strefie czerwonej od soboty znalazły się 152 powiaty i miasta, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Reszta kraju jest objęta żółtą strefą.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce, Karolina Mózgowiec

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project