MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


GE i Politechnika Gdańska otwierają pierwszą w Polsce specjalność „Technologie podwodne”.

Od lutego 2013 r. Politechnika Gdańska we współpracy z firmą GE uruchamia nową specjalność studiów magisterskich poświęconą podwodnym technologiom dla przemysłu naftowego. Ta, pierwsza tego typu specjalność w Polsce, prowadzona będzie na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Zajęcia w ramach specjalności „Technologie podwodne” poprowadzą wykładowcy Politechniki razem z doświadczonymi inżynierami z GE Engineering Design Center (EDC), którzy na co dzień zajmują się pracami projektowymi, analizami, a także obsługą serwisową instalacji podwodnych.

W programie studiów znajdą się m.in. zaawansowane numeryczne obliczenia inżynierskie stosowane w projektowaniu systemów i urządzeń podwodnych.

W toku nauki studenci specjalności poznają procedury i specyfikę pracy inżyniera, a także dokumentację techniczną przydatną również w zakresie innych usług powiązanych z przemysłem naftowym. Program studiów został opracowany w taki sposób, aby absolwenci otrzymali zarówno przygotowanie teoretyczne, jak i praktyczne. Dlatego też oprócz zajęć prowadzonych przez ekspertów, studenci mogą liczyć na płatne praktyki w pełnym wymiarze godzin w EDC Oil&Gas. GE będzie również zachęcać do pisania prac magisterskich koncentrujących się na przemyśle naftowym i gazowym.

Celem współpracy GE z Politechniką Gdańską jest kształcenie kadry inżynierów wyspecjalizowanych w technologii dla przemysłu naftowego i tym samym rozwój tego sektora w Polsce. Wielu absolwentów specjalizacji znajdzie pracę w EDC, które od kilku miesięcy intensywnie rozwija działalność w tym obszarze.

Dział projektowania sprzętu do podwodnego wydobycia ropy i gazu to obecnie najszybciej rozwijający się dział w ramach EDC – mówi Magdalena Nizik, dyrektor zarządzająca GE EDC. – Na tę chwilę zespół pracujący nad tymi projektami liczy około 200 pracowników. W 2013 mamy zamiar zwiększyć tę liczbę do 350, a w przyszłym roku zatrudnić kolejne 100 osób. Potrzebujemy wykwalifikowanych inżynierów, stąd pomysł na stworzenie specjalizacji na Politechnice Gdańskiej.

Bardzo nam zależało, aby koncepcję programową specjalności przygotować razem z dużą, międzynarodową firmą o dobrej marce, nastawioną na innowacje. Warto dodać, że GE zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie w rankingu Forbesa – mówił prof. Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Strona Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa : www.oce.pg.gda.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt