MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Początek grudnia (8-9 grudnia 2020) w tym roku zapowiada się gorący. Już po raz trzeci, choć po raz pierwszy online, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” organizuje niezwykłą imprezę dla kobiet w technologiach – „Perspektywy Women in Tech Summit”. To dziś powszechnie rozpoznawalna marka w technologicznym świecie – jest to największa impreza technologiczna w Polsce oraz największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie. Forbes Women rozmawia o nim z dr Bianką Siwińską, inicjatorką wydarzenia.

- „2020 to szalony i pełen wyzwań rok. Ale to też nowe szanse, technologiczne przełomy i świeży sposoby myślenia” – tak zaczyna się spot tegorocznej edycji „Perspektywy Women in Tech Summit”. Jakie nowe szanse widzisz dla tej imprezy?

- Przede wszystkim nie myślimy już w kategorii Europy, czy w ogóle geograficznej lokalizacji. W nowej, pandemicznej normalności jesteśmy wirtualni, dostępni z każdego miejsca na świecie – prawdziwie globalni. Taki rozwój trwałby latami - a teraz wszystko dzieje się w jednym ruchu. W tym roku w dniach 8-9 grudnia nadawać będziemy w strefach czasowych od San Francisco do New Delhi. W praktyce – w naszej „stacji dokującej” w Warszawie transmisje będą trwały od rana do północy. Już się nie mogę doczekać😊

- A co to jest ta „stacja dokująca”?

- Nasza fizyczna baza w Warszawie, skąd będą szły transmisje dwóch równoczesnych scen, mentoringi, warsztaty, gdzie będzie fizyczna scena dla tych mówców, którzy będą chcieli wystąpić w realu, gdzie będą e-wolontariusze, dziać się będą wydarzenia towarzyszące i gdzie będziemy tworzyć atmosferę czegoś wyjątkowego, co dzieje się - real time - na oczach uczestników. To bardzo ważne, aby nie zatracić atmosfery prawdziwej, pełnej życia imprezy.

- No właśnie. Jak się przenosi imprezę na 6000 osób do online’u?

- Jest to przede wszystkim duże wyzwanie technologiczne. Znalezienie odpowiedniego narzędzia – platformy eventowej, która udźwignie taki ruch, a jednocześnie da możliwości interakcji, ekspresji emocji, wymiany treści, postawienia stoisk, czy networkingu jest niezwykle trudne. Wszyscy organizatorzy dużych imprez na świecie z tym się obecnie borykają. Wybór platformy jest kluczowy. Nam to zajęło 2 miesiące i zmotywowało do poznania całego światowego rynku rozwiązań.

- Co wyjątkowego wydarzy się na Summicie w tym roku?

Przede wszystkim spotkamy tu wyjątkowe kobiety. Wydarzenie otworzy Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zapowiedzianych nazwisk znajdzie się inna wyjątkowa postać – prof. Jennifer Widom, pierwsza kobieta wśród dziekanów Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Stanforda w USA. Będą z nami wiceprezeski i szefowe technologii, produktów, bezpieczeństwa czterdziestu globalnych firm high tech. Swoim doświadczeniem będą dzieliły się też ekspertki z NASA , z Uniwersytetu Oxfordu i Harwarda. Mocną mowę inspiracyjną wygłosi Georgette Mosbacher, ambasadorka USA w Polsce. Damy się też porwać Lexi Butler z Twittera, założycielce Black Women in Tech, której powerspeeche uznawane są za jedne z najbardziej chwytających ze serce na świecie.

- Summit to nie tylko uderzeniowa dawka inspiracji, ale też szansa na rozwój zawodowy – szczególnie cenna w czasie ograniczeń związanych z pandemią.

- Zdecydowanie - Summit to okazja do zrealizowania kolejnego kroku w karierze w technologiach. I do tego bardzo namawiamy w tym trudnym roku. Studentki kierunków IT i innych, „nowotechnologicznych” znajdą tu swojego pierwszego pracodawcę, zdobędą atrakcyjnych staż, a także będą miały okazję porozmawiać 1:1 z wyjątkowymi mentorkami i mentorami z branży IT. Profesjonalistki będą miały szansę wziąć udział w wartościowych warsztatach technologicznych, networkingu tematycznym i zaplanować dalszych rozwój ścieżki zawodowej. W czasie pandemii, gdy nie odbywają się tradycyjne targi kariery ani rekrutacyjne eventy, a kontakty z pracodawcami są utrudnione to bardzo unikatowa szansa poznania oferty firm, którym na zatrudnieniu kobietach szczególnie zależy.

- Jaki jest sens w robieniu wydarzenia technologicznego właśnie dla kobiet?

Olbrzymi. Spektakularny rozwój naszej konferencji jest na to najlepszym przykładem. Gdy dwa lata zaczynaliśmy - liczyliśmy, że pierwszy Summit przyciągnie ok. 1000 uczestników – co wydawało się zamierzeniem ambitnym. Rzeczywistość przerosła jednak najśmielsze oczekiwania - w 2018 r. Summit zgromadził ponad 2500 osób, a w 2019 r. był to już tłum… ponad 6000 ludzi, w którym znaleźli się reprezentanci 52 krajów z całego globu!. Na własne oczy zobaczyliśmy, jak duża była potrzeba stworzenia miejsca, gdzie mogłyby się spotkać z jednej strony najwybitniejsze profesjonalistki i naukowczynie ze świata technologii, a z drugiej – żądne wiedzy i inspiracji dziewczyny, przyszłe technologiczne talenty, szukające swych wzorców osobowych.

Świat bardzo potrzebuje mądrych osób u steru hiperszybkiej digitalizacji, której jesteśmy właśnie świadkiem.  W „Perspektywach” wierzymy w kobiety i ich wielki potencjał. Wierzymy, że świat, w którym będą miały one więcej do powiedzenia w kluczowych obszarach – takich jak polityka, biznes i technologie – będzie mądrzejszy i bardziej zrównoważony. Dzięki kobietom, ich kompetencjom, wartościom, które wnoszą i nowemu podejściu do rozwiązywania problemów – świat ma szansę na nową historię.

A w tym roku ten sens robienia takiego wydarzenia jest jeszcze głębszy. Chyba wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni i przytłoczeni tym co się dzieje wokoło. Dlatego my proponujemy – zróbmy na koniec 2020 roku coś wspaniałego - dającego nadzieję i moc. Bądźmy razem. Spotkajmy się na „Perspektywy Women in Tech summit”.

Dr Bianka Siwińska,
CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, twórczyni akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Perspektywy Women in Tech Summit”

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project