MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) znalazły się wśród stu najlepszych kierunków na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”. Także według rankingu „Perspektyw” to najlepsze studia tego typu w Polsce. Od 30 lat cieszą się uznaniem wśród polskich menedżerów i coraz częściej przyciągają cudzoziemców.

ALK należy do elitarnej grupy szkół biznesu posiadających trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: EQUIS, AACSB i AMBA. Ta ostatnia akredytacja dedykowana jest przede wszystkim studiom MBA i potwierdza wysoką jakość programu i dydaktyki. Efekty kształcenia w Koźmińskim docenił ranking Global Executive MBA opublikowany przez dziennik „Financial Times” w dniu 26 października 2020 r. W pierwszej setce tego zestawienia, na 63. miejscu, znalazł się Kozminski University jako jedyna uczelnia z Polski. Z Europy Środkowej i Wschodniej w rankingu są jeszcze tylko uczelnie rosyjskie – IBS Moscow na 52. miejscu i Uniwersytet Petersburski na 93.

Już jakiś czas temu staliśmy się wiodącym centrum edukacji menedżerskiej w regionie. Nasze programy studiów dostosowane są do współczesnych, niezwykle wymagających warunków, determinowanych m.in. przez pandemię i cyfryzację. Nasz program Executive MBA realizowany jest także na Białorusi. Co roku w Mińsku startują studia firmowane przez Koźmińskiego i mamy tam już dużą grupę absolwentów. Coraz więcej cudzoziemców podejmuje studia Executive MBA w naszej uczelni, dla nich mamy w pełni angielskojęzyczny program – mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor Kozminski Executive Business School.

Ranking „Financial Times” prezentuje najlepsze kierunki Executive MBA 2020 z całego świata. Dominują uczelnie amerykańskie, których 28 trafiło do rankingu. Z Europy Zachodniej w zestawieniu znalazło się 45 uczelni, z czego najwięcej francuskich. Inne wyróżnione studia są prowadzone m.in. w Chinach, Korei Płd., Singapurze, Hongkongu, Kanadzie, Australii i RPA. Największe sukcesy w kształceniu menedżerów odnoszą dziś uczelnie z Azji (7 programów w pierwszej dziesiątce), które działają zazwyczaj w partnerstwie z uczelniami zachodnimi. Zwycięzca rankingu HKUST z Hongkongu ma partnera w postaci znanej amerykańskiej szkoły Kellogg z Chicago.

Ranking powstaje na podstawie ankiet zbieranych przez redakcję „FT” od absolwentów programów oraz informacji uzyskanych od uczelni. Liczy się przede wszystkim kariera po zakończeniu edukacji, mierzona wysokością zarobków i awansem na stanowiska kierownicze.

Osoby rozpoczynające studia Executive MBA w tym roku postanowiły wykorzystać czas kryzysu związanego z pandemią na podniesienie kwalifikacji i przyspieszenie kariery zawodowej. W nowym roku akademickim Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła równocześnie aż 4 nitki studiów MBA – dwie Executive i dwie specjalistyczne.

W czym tkwi fenomen dużego zainteresowania studiami Executive MBA w czasie pandemii? – Jest kilka przyczyn - tłumaczy prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – Po pierwsze, gwałtownie zmienia się nasza rzeczywistość, co wymaga innego, nowoczesnego spojrzenia na biznes i procesy gospodarcze. Po drugie, ogromną wartością studiów Executive MBA są jakościowe kontakty międzyludzkie, co w przypadku osób o ugruntowanej pozycji zawodowej bardzo procentuje w postaci wymiany wzajemnych doświadczeń. Po trzecie, w przypadku Akademii Leona Koźmińskiego decydują osiągnięcia i reputacja uczelni – nasza kadra wspomaga swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój menedżerów najwyższego szczebla studiujących na programie Executive MBA.

Na studiach MBA w Koźmińskim spotkałam wspaniałych ludzi. Nasza grupa absolwentów trzyma się razem, wymieniamy się opiniami, pomagamy sobie wzajemnie rozwiązywać problemy zawodowe, czynimy to życzliwie i etycznie. Nie ma między nami konkurencji. Studia spełniły moje oczekiwania, a dodatkowo dały solidną dawkę motywacji – wspomina Marta Kowalczyk-Rompała, absolwentka 53. edycji Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie trwa rekrutacja na 60. edycję programu, który wystartuje wiosną 2021 r.

Organizacja studiów w systemie zdalnego nauczania to dla uczelni poważne wyzwanie, zwłaszcza w odniesieniu do programu EMBA, który jest trudny i obejmuje 600 godzin dydaktycznych w półtora roku. Studenci zwykle spędzają tydzień w Berlinie na partnerskiej uczelni ESCP Business School, gdzie poznają innowacyjne niemieckie przedsiębiorstwa. Tegoroczny wyjazd został przełożony do wiosny 2021 r. – Kiedy sytuacja epidemiczna pozwoli na realizację tego elementu programu, zapewnimy studentom możliwość dołączenia do takiego samego wyjazdu z każdym innym rocznikiem, gdy będzie już można swobodnie podróżować – tłumaczy Sylwia Hałas-Dej.

Link do programów studiów MBA w ALK

Pełny ranking „Financial Times” studiów Executive MBA 2020

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!