MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), został powołany do Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Będzie reprezentował w niej ministra właściwego ds. gospodarki czyli Jarosława Gowina.

Wieloletnie doświadczenie Pawła Poszytka jako dyrektora generalnego FRSE, pełniącej w Polsce funkcję narodowej agencji programu Erasmus i jego wszechstronne doświadczenie w zakresie umiędzynarodowienia edukacji, szkolnictwa wyższego i nauki oznacza wzmocnienie Rady NAWA i silne wsparcie dla jej przewodniczącego, którą to funkcję pełni od niedawna prof. Tomasz Pietrzykowski, wybitny prawnik, prorektor Uniwersytetu Śląskiego.

Nowy członek Rady NAWA doktorat z filologii angielskiej obronił na Uniwersytecie Warszawskim, jego promotorką była prof. Anna Komorowska. Jest członkiem kilku językowych grup doradczych i konsultacyjnych przy Komisji Europejskiej i Ministerstwie Edukacji Narodowej m.in w latach 2005–2007 członek zarządu europejskiego stowarzyszenia EALTA działającego na rzez podnoszenia jakości w testowaniu biegłości językowej.

Koordynator projektu Rady Europy „Country Profile”, a od 2014 ekspert programu „Horyzont 2020”. Recenzent podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego. Pomysłodawca ogólnopolskiej kampanii „Język to podstawa. Ucz się języków”, a także  wykładowca na studiach podyplomowych dla kadry zarządzającej oświatą na Politechnice Gdańskiej. Autor artykułów dotyczących edukacji językowej wydawanych w Polsce i za granicą, w tym także przez tak renomowane wydawnictwa, jak Cambridge University Press i Multilingual Matters.

W ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) pełnił  stanowisko koordynatora (1998–2011), a następnie wicedyrektora i dyrektora unijnych programów edukacyjnych: LINGUA, SOCRATES/Uczenie się przez całe życie, współpracy szkół europejskich eTwinning. Twórca polskiej edycji europejskiego konkursu European Language Label realizowanego przez FRSE na zlecenie Komisji Europejskiej, w którym nagradzane są nowatorskie inicjatywy w nauczaniu języków obcych.

W 2017 roku dr Paweł Poszytek objął funkcję Oficjalnego Delegata WorldSkills Poland. Rok później, podczas Zgromadzenia Ogólnego w Amsterdamie, wraz z przyjęciem Polski do struktur WorldSkills International powierzono mu obowiązki Oficjalnego Delegata odpowiedzialnego za reprezentowanie kraju również do globalnej struktury organizacji.

Pomysłodawca Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji (KRSE), gdzie w gronie ekspertów i decydentów ze szczebla lokalnego, regionalnego i krajowego, mających realny wpływ na system edukacji w Polsce tworzona jest przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń.

W kadencji 2016-20 członek Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Ponadto muzyk, kompozytor i autor tekstów mający na swoim koncie dorobek kilku płyt jak i doświadczenie biznesowe w branży muzycznej.

Perspektywy gratulują dr. Pawłowi Poszytkowi zaproszenia do pracy w NAWA i życzą sukcesów w pracy na rzecz umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project