MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Uważamy, że demokracja to także prawo do zaangażowania społecznego i głośnego wyrażania swoich poglądów. Rozumiemy powody, dla których tak wiele Polek i Polaków obecną sytuację uważa za zagrożenie wolności obywatelskich, a wybrany moment ogłoszenia orzeczenia – za wyjątkowo niefortunny – oświadczył prof. Waldemar Tarczyński, rektor USz.

Z ogromnym niepokojem obserwujemy – podobnie jak duża część społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego – wydarzenia, które zostały wywołane ostatnim orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Uważamy, że demokracja to także prawo do zaangażowania społecznego i głośnego wyrażania swoich poglądów. Rozumiemy powody, dla których tak wiele Polek i Polaków obecną sytuację uważa za zagrożenie wolności obywatelskich, a wybrany moment ogłoszenia orzeczenia – za wyjątkowo niefortunny.

W sytuacji tak daleko idącej polaryzacji niepomiernie wzrasta społeczna rola uniwersytetu jako wzorca demokratycznej debaty. Uniwersytet tego właśnie uczy: jak współpracować w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia dla odmiennych racji. Uniwersytet jest miejscem artykułowania różnych poglądów i postaw. Z tego powodu kierowani troską o dobro wspólne apelujemy, by podejmowane działania oparte były na wzajemnym szacunku oraz poszanowaniu wolności słowa, będącej fundamentem demokratycznych społeczeństw.

Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Szczecińskiego w składzie:

Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego

Prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki

Dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji

Dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów

Dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia

Dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project