MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) przygotował kanał z podcastami pod nazwą „Głos Nauki”. Celem jest popularyzacja wiedzy oraz badań prowadzonych na UMCS.

W poszczególnych odcinkach „Głosu Nauki” (publikowanych w cyklu dwutygodniowym i trwających od 15 do 20 minut) prezentowane są ciekawe zagadnienia naukowe związane z zakresem badań pracowników, doktorantów i studentów UMCS. Podcasty mają formę miniwykładów bądź wywiadów/rozmów. Inicjatywa ta umożliwia atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także stanowi wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami uczelni.

Na kanale ukazały się już dwa pierwsze odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej.

Materiały zamieszczone są na stronie: https://www.spreaker.com/show/glos-nauki. Odcinków można także posłuchać w aplikacjach mobilnych Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na stronie www.umcs.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!