MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, ruszyła ósma edycja konkursu dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest Skrivanek. W konkursie mogą wziąć udział osoby posługujące się językiem angielskim lub niemieckim.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich oraz ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejście na rynek pracy. Uczestnicy konkursu zapoznają się także ze specyfiką tłumaczeń biznesowych, dzięki czemu zyskają lepsze przygotowanie do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Uczestnicy przechodzą przez 2 etapy konkursu, podczas których sprawdzane są ich umiejętności przekładu pisemnego z języka angielskiego lub języka niemieckiego na język polski. Ponieważ doskonale znamy rynek tłumaczeniowy, na konkurs zawsze wybieramy teksty wymagające znajomości języka biznesowego.

Główną nagrodą dla 5-ciu autorów najlepszych tłumaczeń z języka angielskiego i 5-ciu z języka niemieckiego, będą płatne praktyki w Agencji Tłumaczeń Skrivanek sp. z o.o. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody dodatkowe.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w całości online, z wykorzystaniem oprogramowania wspierającego tłumaczenie. Nie chcemy, aby pandemia przeszkodziła najlepszym studentom w rozwoju ich umiejętności i zdobywaniu doświadczenia przed wejściem na rynek pracy.

Kolejną zmianą wprowadzoną w tym roku jest dopuszczenie do udziału w konkursie także studentów spoza uczelni partnerskich.

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!