Nakręcona Nauka to seria 10 odcinków instruktażowych przygotowanych przez popularyzatorów ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Kolejne odcinki są publikowane od 27 października, a między 9 a 29 listopada organizowane będzie Naukowe Wyzwanie Wideo oraz (w ramach zamkniętej grupy na Facebooku) prowadzona będzie dyskusja / wymiana doświadczeń z autorami filmów popularyzatorskich.
Kurs, realizowany dzięki grantowi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pokrywa podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem wideo o tematyce popularnonaukowej. Medialne wsparcie projektu zapewniają Crazy nauka i Nauka w Polsce. Partnerem jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, a patronat honorowy sprawuje Rada Upowszechniania Nauki PAN.
Dzięki dołączeniu do listopadowego wyzwania wideo i zapisaniu się do grupy na Facebooku autorzy materiałów popularyzatorskich będą mogli:
- zadawać pytania autorom kursu;
- dzielić się postępami z innymi i postować swoje filmy do konsultacji;
- inspirować się, dostać feedback i wsparcie.
Najciekawsze filmy stworzone podczas Naukowego Wyzwania Wideo zostaną nagrodzone wsparciem medialnym i promocją przez Stowarzyszenie Rzeczników Nauki.
Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki to grupa naukowców i edukatorów zapalonych pasją do popularyzowania nauki. Nie tylko tworzą naukę na co dzień, ale też łączą ją z umiejętnością mówienia o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób.