MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Na roczny staż w jednym z czterech amerykańskich laboratoriów mogą się dostać studenci i doktoranci nauk biologiczno-chemicznych w ramach programu BioLAB 2021-22. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta czeka na wnioski do 1 lutego 2021 roku.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA: University of Virginia (Charlottesville), University of Chicago (Chicago), University of Texas: Southwestern Medical Center (Dallas) lub w Oklahoma Medical Research Foundation (Oklahoma City)

Podczas stażu studenci prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Udział w programie obejmuje stypendium w wysokości ok. 29 tys. - 33 tys. dolarów (w zależności od kosztów utrzymania, w niektórych przypadkach uwzględniające zwrot kosztów podróży). Laureat otrzyma też pełne ubezpieczenie medyczne i pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student). Liczyć też może na przygotowanie do wyjazdu prowadzone przez pracowników Komisji Fulbrighta oraz absolwentów programu.

O staż w ramach Programu BioLAB mogą się ubiegać osoby, które studiują kierunek biologiczny, chemiczny lub medyczny; w roku wyjazdu będą studentami studiów magisterskich lub doktoranckich w polskiej uczelni lub jednostce badawczej i utrzymają aktywny status studenta podczas stażu; uzyskały wysoką średnią z toku studiów (4,0 lub wyższą); dobrze znają język angielski (zwłaszcza w zakresie terminologii naukowej) oraz spełniają warunki otrzymania wizy.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie www.fulbright.edu.pl/biolab

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!