MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Zmiany jakie COVID-19 wywołuje w życiu uczelni i szkolnictwa wyższego na świecie nie ominą rankingów akademickich. O tym, w którym kierunku pójdą rankingi w nowej sytuacji, dyskutowali w październiku światowi eksperci i przedstawiciele najbardziej znanych na świecie rankingów podczas dorocznej IREG 2020 Beijing Conference.

Było to spotkanie niezwykłe z tego powodu, że uczestniczyły w nim nie tylko najważniejsze rankingi globalne: Times Higher Education (THE), ARWU, QS, US News Global, Webometrics, Leiden, Three University Missions i U-Multirank, ale także kilka liczących się rankingów narodowych Best University Ranking (UK), Folha (Brazylia), CHE (Niemcy), ranking Szkół Wyższych Perspektyw oraz ranking z Indii.

Raport o konferencji IREG 2020 Will university rankings adjust to our uncertain times?

zamieścił w bieżącym wydaniu University World News obecnie najbardziej poczytny międzynarodowy tygodnik poświęcony szkolnictwu wyższemu.

Jednym z silnie zaakcentowanym wniosków z konferencji było wielokrotnie powtarzane stwierdzenie, że w wyniku pandemii i ograniczeniu międzynarodowej mobilności, należy spodziewać się zmniejszenia znaczenia rankingów globalnych przy jednoczesnym wzroście roli rankingów narodowych i regionalnych.

Sama nazwa IREG 2020 Beijing Conference najlepiej ilustruje jak wiele się w ciągu ostatnich miesięcy zmieniło. Dawno zaplanowana i przygotowywana konferencja miała się odbyć w Pekinie, lecz ostatecznie przybrała formę wirtualną i była nadawana na świat z Warszawy, ze studia Fundacji Edukacyjnej. Konferencja była śledzona na uczelniach w 55 krajach na wszystkich kontynentach. Nagrania sesji konferencji można jeszcze przez jakiś czas śledzić na: ireg-observatory.org

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!