MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


O tym, że „Perspektywy Women in Tech Summit” to możliwość spotkania genialnych i motywujących specjalistek w dziedzinie IT i Tech miały okazję przekonać się studentki z krajów Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Kaukazu. Munira, Nilufor, Mariam, Diana i Anastasia, uczestniczki poprzednich edycji Summitu, przyznają, że ich przyjazd do Warszawy wywarł duży wpływ na ich dalszą drogę życiową.

W samej ubiegłorocznej konferencji „Perspektywy Women in Tech Summit” udział wzięło 6350 uczestników z całego świata. Na specjalistycznych warsztatach, seminariach naukowych, panelach dyskusyjnych czy wystąpieniach znakomitych keynote-speakerów były tłumy. Bogaty i różnorodny program konferencji (80 warsztatów technologicznych, karierowych i softskillowych, 154 sesje mentoringowe), najgorętsze nazwiska, najważniejsze i największe globalne formy high tech i najambitniejsze instytucje nadawcze – oto przepis na sukces konferencji i powód, dla którego Polskę śmiało można już uznać za edukacyjny hub w zakresie nowych technologii.

Munira Begmuratova z Uzbekistanu, dzięki udziałowi w wydarzeniu, nawiązała kontakt z inspirującymi osobami z całego świata, ale przede wszystkim spotkała rodaczki, z którymi mogła wymienić się swoimi doświadczeniami. Spotkania z kobiecymi organizacjami, udział w panelach czy wizyta w siedzibie Google zmotywowały ją do podjęcia działań związanych z karierą oraz wzmocnienia swoich słabych stron.  – Otrzymałam szereg istotnych porad, w tym jak prowadzić projekt, by odnieść sukces - mówi Munira. - Summit oferował tak dużo interesujących warsztatów, spotkań, sesji mentoringowych, że trudno było się zdecydować, co ostatecznie wybrać.

Przyjazd do Warszawy na event wywarł duże wrażenie na Nilufor Ismadiyorovej z Tadżykistanu. Co więcej, przyczynił się do tego, że Nilufor uwierzyła, że jest w stanie osiągnąć sukces. Jak podkreśla, Summit zmienił nie tylko jej postrzeganie, ale także i życie. – Spotkałam tak wiele inspirujących kobiet z IT, że nabrałam większej pewności siebie. Wcześniej nie wiedziałam zbytnio, czego naprawdę chcę i w którym kierunku chcę podążać. Pomyślałam jednak, że skoro im się udało, uda się i mnie. Po powrocie do kraju zaczęła bardzo mocno pracować nad sobą. Aktywnie ubiegała się o granty i stypendia, a także pilnie śledzić wszelkie informacje z dziedziny IT. – Summit pokazał, że dziewczyny, jeżeli będą ciężko pracować, osiągną naprawdę dużo. Nie możemy z niczego rezygnować - podkreśla Nilufor.

W podobnym tonie wypowiada się Mariam Davitadze z Gruzji: - Zyskałam wiarę, że jeżeli zechcę, to mogę wiele osiągnąć. A to sprawiło, że zdobyłam dobrą pracę. - Wzajemny szacunek, wsparcie, wiedza, wysoka jakość to zalety, które szczególnie charakteryzowały Summit. Całe to wydarzenie umożliwiało naszą integrację i kreowało nowe możliwości – mówi Anastasia Rudenko z Ukrainy. Spotkanie z tak wieloma inspirującymi kobietami, przyczyniło się do tego, że teraz z większą śmiałością patrzy w przyszłość.

Diana Zdonczyk z Białorusi była pod wrażeniem organizacji Summitu, chwaląc wydarzenie za „wysoki poziom organizacji, kreatywność i indywidualne podejście do uczestników”. Dla Diany duże znaczenie miała możliwość nawiązania kontaktów z całego świata oraz możliwość rozmowy ze specjalistami takich firm jak Google, Facebook, Cisco, Amazon czy Goldman Sachs. – Podczas całego spotkania była możliwość zdobycia ogromnej wiedzy, którą potem można przełożyć w codziennym życiu – zaznaczyła Diana.

Więcej https://youtu.be/fkdtFVCg0KM

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!