REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Transparentny i uczciwy system zatrudnienia, awansów, wynagrodzeń, podwyżek i premii, równouprawnienie w wynagradzaniu i dostępie do stanowisk, decentralizacja części uprawnień w zakresie zarządzania Uniwersytetem, przywrócona autonomia wydziałów i zwiększenie uprawnień dziekanów, demokratyzacja wyboru osób na kierowniczych stanowiskach, pełna dostępność rektora dla wszystkich pracowników – to tylko niektóre z kilkudziesięciu celów, których realizację zapowiedział w swoim programie wyborczym prof. dr hab. Krzysztof Stepnowski, wybrany dziś (23 listopada) na rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Zwyciężył w stosunku głosów 104 do 26

Wybór prof. Stepnowskiego otwiera nowy rozdział w historii Uniwersytetu Gdańskiego, który w ostatnich tygodniach bardzo stracił wizerunkowo na aferze plagiatowej byłego rektora dr hab. Jerzego Gwizdały. - Społeczność akademicka Uniwersytetu Gdańskiego, dokonując wyboru rektora Uniwersytetu Gdańskiego, udzieliła mi dużego kredytu zaufania. Mandat ten, uzyskany znaczącą większością głosów, pozwala mi na realizację wizji uniwersytetu będącego wspólnotą różnorodności – powiedział nowo wybrany rektor.

Prof. Piotr Stepnowski uczył się w Saint Patrick High School w Halifaxie oraz III LO w Gdyni. Po złożeniu egzaminu dojrzałości rozpoczął studia na Uniwersytecie Gdańskim, na nowo powstałym międzywydziałowym kierunku ochrona środowiska. Po obronie dyplomu rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Stopień doktora (1999) i doktora habilitowanego (2005) uzyskał na Wydziale Chemii UG. W 2010 roku otrzymał tytuł profesora. Od 2006 roku kieruje Katedrą Analizy Środowiska. W latach 2008–2011 pełnił funkcję prodziekana, a w latach 2012-2016 funkcję dziekana Wydziału Chemii UG. W latach 2011-2012 był organizatorem i pierwszym dyrektorem Instytutu Ochrony Środowiska i Zdrowia Człowieka UG. W latach 2016 -2020 pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą UG. Od września tego roku został powołany na stanowisko pierwszego dyrektora Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. Jego zainteresowania naukowe obejmują badania mechanizmów rozprzestrzeniania i przemian chemicznych zanieczyszczeń środowiska oraz metody ich analizy, a także ocenę toksykologiczną skutków ich występowania. Opublikował ponad 260 oryginalnych i przeglądowych prac naukowych w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej. Był redaktorem 8 pozycji wydawniczych oraz autorem i współautorem 3 podręczników akademickich, a także 15 rozdziałów w prestiżowych wydawnictwach międzynarodowych. Jego prace cytowane były blisko 7000 razy, a obecny indeks Hirscha wynosi 49.

Perspektywy serdecznie gratulują nowemu Magnificencji!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!