MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła 24 listopada Top-15 Kobiet w 5G – nierangowaną listę wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przyglądając się jej z różnych perspektyw. Natomiast podczas Summitu, 8 grudnia o 20.25 rozpocznie się gala TOP 15-Kobiet 5G, organizowana w formule hybrydowej. Będzie to okazja do poznania laureatek i dziedzin, którymi się zajmują. 24 listopada ogłosiła Top-15 Kobiet w 5G. To nierangowana lista 15 wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przyglądając się jej z różnych perspektyw (m.in. technologicznej, prawnej, biznesowej czy naukowej). Zestawienie ogłoszone również w listopadowym numerze miesięcznika „Perspektywy” powstało w związku z organizowanym online 8-9 grudnia wydarzeniem Perspektywy Women in Tech Summit 2020 – największą w Europie konferencją dla kobiet w technologiach. Celem listy Top-15 jest zwrócić uwagę na problem braku kobiet w obszarze 5G i – szerzej – w branży telekomunikacyjnej.

Z przedstawionego (czerwiec 2019) przez Komisję Europejską badania pt. „Kobiety w erze cyfrowej” wynika, że choć 57 proc. absolwentów szkół wyższych w Unii Europejskiej to kobiety, tylko 24,9 proc. z nich kończy studia w zakresie ICT, a już bardzo niewiele z nich rozpoczyna pracę w tym sektorze (w całej Europie tylko 17 proc. specjalistów w tej branży to kobiety!). A przecież dziś różnorodność (płci, ale także ras, poglądów, punktów widzenia) niemal w każdym biznesowym środowisku i w każdej branży podnoszona jest jako kluczowa dla sukcesu na konkurencyjnym rynku.

– Na problem braku kobiet w 5G zwróciliśmy już uwagę, przygotowując Perspektywy Women in Tech Summit 2020, czyli największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie – mówi dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. – Kiedy szukaliśmy ekspertek do panelu dyskusyjnego poświęconego sieci 5G, z trudem udało się zaprosić… jedną taką kobietę.

Stąd sieć 5G w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2020 będzie jednym z kluczowych tematów i stąd pomysł na utworzenie listy TOP-15 Kobiet w 5G. Rolą przygotowanego przez Perspektywy zestawienia jest inspirować młode kobiety, które stoją przed ważnymi życiowymi wyborami (studia, praca zawodowa), by zwróciły uwagę na obszar 5G (a szerzej: telekomunikacji) jako ciekawą ścieżkę kariery.

TOP-15 Kobiet w 5G (w porządku alfabetycznym)

 • Justyna Adamczewska, dyrektor Rozwoju Operacyjnego Techniki, Orange
 • Elżbieta Andrukiewicz, kierownik Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych, Instytut Łączności – Polski Instytut Badawczy
 • prof. Hanna Bogucka, dyrektor Instytutu Radiokomunikacji Politechniki Poznańskiej
 • Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji w latach 2018-2020, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa w latach 2016-2018
 • Sylwia Czubkowska, szefowa magazynu „Spider’s Web+”
 • Vanesa Diaz, Senior Market Development Manager, Corning Optical Communications
 • Ewelina Grabowska, szefowa Europejskiego Działu Usług Edukacyjnych, Ericsson
 • Thura Hatim Al-Juboori, Wireless Executive Solution Manager, Huawei Technology Company (biuro w Polsce)
 • dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dyrektor Centrum Mikser Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
 • Katarzyna Karpińska, Technical Tribe Lead, T-Mobile Polska
 • Danuta Kowalczyk-Chwalisz, dyrektor działu programowego 5G, Nokia Solutions and Networks sp. z o.o.
 • Agnieszka Krauzowicz, dyrektor Departamentu Telekomunikacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
 • Luiza Leszkowska, pracownik Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej
 • dr Aleksandra Suchorzewska, Technology Strategy & Advisory Practice Lead, Accenture
 • Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA

Lista została opublikowana na https://www.forbes.pl

Konferencja Perspektywy Women in Tech Summit 2020 to największe wydarzenie dla kobiet w TECH&IT w Europie, które odbędzie się 8-9 grudnia online. W tym roku wydarzenie realizowane będzie w globalnej odsłonie, angażując różne strefy czasowe – od San Francisco do New Delhi. Konferencję otworzy m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zapowiedzianych gości będzie wyjątkowa kobieta – Anna Lee Fisher, legendarna astronautka NASA, pierwsza matka w Kosmosie. Szykują się dwa intensywne dni warsztatów technologicznych, tech talków, sesji mentoringowych, doradztwa karierowego, ponadto 40 firm technologicznych wystawi swoje e-stoiska tworząc Career Expo – z możliwością zdobycia stażu/pracy. Wystąpi 150 mówców reprezentujących czołowe firmy technologiczne na świecie oraz najambitniejsze ośrodki badawcze, m.in. MIT, Uniwersytet Stanforda, Harvard i Oxford. Obędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących (m.in. spotkanie Cyber Women Community, 2nd Seminar for Computer Science researchers i Virtual Dance Party). Studentki i studenci IT & TECH aplikować mogą o darmowe bilety.

Więcej: https://womenintechsummit.pl/

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!