MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą, jesteś uzdolniony i pracowity, chcesz kontynuować naukę na uczelni wyższej, a nie masz na to pieniędzy, bez względu na to, jaki kierunek studiów wybierasz możesz zgłosić się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

Czym jest Indeks Start2Star?

To projekt w całości finansowany przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, dzięki któremu każdego roku dwudziestu wybitnych studentów z całej Polski otrzymuje co miesiąc – przez cały okres studiów – 1300 złotych brutto stypendium. Celem tego projektu jest inwestowanie w zdolnych, młodych ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Potencjalny  stypendysta powinien nie  tylko mieć dobre wyniki w nauce, musi  również wykazać się  ponadprzeciętną wiedzą udokumentowaną udziałem w Olimpiadach i Konkursach związanych z kierunkiem studiów. Powinien również wykazać się aktywnością społeczną, przedsiębiorczością lub zaangażowaniem w wolontariat.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja programu.

Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w przyznawaniu stypendiów młodym ludziom w ramach projektu Indeks Start2Star. Z roku na rok zgłasza się do projektu coraz więcej zdolnych maturzystów, którzy potrzebują wsparcia finansowego podczas studiów – mówi Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

Nie ma znaczenia wybrany kierunek studiów, jedynym warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie do przepracowania po studiach 5 lat w Polsce.

Już 100 osób z całej Polski zostało stypendystami projektu Indeks Start2Star, a wartość przyznanych dotychczas stypendiów przekroczyła kwotę 6 milionów złotych. Chcemy w ten sposób zatrzymać w Polsce aktywnych i zdolnych ludzi i udowodnić, że w naszym kraju również można robić karierę i się rozwijać – dodaje Zbigniew Dorenda, przedstawiciel Rady Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich

Aby ubiegać się o stypendium należy wykazać w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej średnią minimum 4,0, a miesięczny dochód w rodzinie w ciągu dwóch lat nie może przekroczyć 1000 zł netto na osobę

Żeby aplikować wystarczy wypełnić w Internecie na stronie www.paga.org.pl formularz zgłoszeniowy wraz z około jednostronicowym esejem, zawierającym uzasadnienie ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek studiów i o przyznanie stypendium, a także podobnej długości opisem osiągnięć naukowych (Olimpiady, Konkursy), aktywności kandydata w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości, edukacji ekonomicznej, działalności społecznej i wolontariatu.

Spośród nadesłanych aplikacji Komisja Stypendialna wybiera sześćdziesięciu kandydatów, których zaprosi pod koniec kwietnia na rozmowy kwalifikacyjne do Warszawy. Koszty przejazdu finansowane są przez Fundację.

Dodatkowe informacje:

tel. 22 537 73 33, www.fundacjajlc.pl.

Organizator programu:

Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, www.paga.org.pl.

Fundator programu:

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich, www.fundacjajlc.pl.


© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt