MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty – programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży działających przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lutego 2013 r. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w marcu.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji ekonomicznej dla najmłodszych – uczniów klas 5. i 6. szkoły podstawowej. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. Oferta Akademii Młodego Ekonomisty (AME) skierowana jest do nieco starszej młodzieży gimnazjalnej. Programom patronuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem obydwu przedsięwzięć edukacyjnych jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie młodzieży do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.  Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby uczestnikom umożliwić zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi młodzi spotykają się na co dzień. Na zajęciach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego dowiedzieć się będzie można bardzo wielu ciekawych rzeczy. Oto niektóre z pytań, na które wykładowcy wraz ze słuchaczami, szukać będą odpowiedzi: W jaki sposób skutecznie zaprezentować własną osobę? Jak przekonać innych do swoich racji? Dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate? Czy warto powierzać pieniądze bankom? Czy ekologia w biznesie się opłaca? Jak motywować innych do działania? Czym jest marketing?

Program zajęć Akademii to również cykl spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.

Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu efektywnego zarządzania czasem własnym, zarządzania w kryzysie, analizy wskaźnikowej przedsiębiorstwa, mierników dobrobytu gospodarczego, trendów w marketingu. Przewidziane jest również spotkanie z praktykiem biznesu – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH.

Zajęcia  mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone są przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii i Uniwersytetu Dziecięcego otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Uczestnicy zajęć obecni na minimum 4 z 6 spotkań w semestrze otrzymują dyplom ukończenia semestru. Dla najlepszych studentów przewidziane są wartościowe nagrody.

SGH przyjmie na studia 150 uczniów szkoły podstawowej i 120 gimnazjalistów.  Uczestnictwo w spotkaniach jest nieodpłatne. Nabór potrwa do 10 lutego.

Aby zostać studentem Akademii Młodego Ekonomisty  wystarczy być uczniem gimnazjum i zgłosić chęć udziału w zajęciach. Służy do tego formularz zapisów dostępny na stronie www.gimversity.pl. Na stronie internetowej dostępne są również szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań.

Zgłoszenia do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego można dokonać na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.