MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Od wybuchu epidemii COVID-19 ubyło ponad 100 000 miejsc pracy dla studentów w całej Belgii, jak wynika z najnowszych danych belgijskiego Krajowego Urzędu Ubezpieczeń Społecznych (ONSS). Według raportu w drugim kwartale 2020 roku liczba umów o pracę dla studentów spadła o 33% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.   

Utrata miejsc pracy związana jest z serią zamknięć instytucji i firm usługowych, redukcją siły roboczej lub bankructwami w wyniku pandemii. Najbardziej z tego powodu ucierpieli studenci pracujący w sektorze kultury, sztuki lub rekreacji (o 68% mniej miejsc pracy), w branży komunikacji i mediów (o 54% mniej), w hotelarsko-gastronomicznej włącznie z barami, kawiarniami i restauracjami (o 48% mniej). Największy ubytek odnotowano w branży administracyjnej wspieranej przez firmy outsourcingowe (ubyło 56 000 miejsc pracy) oraz gastronomicznej (ubyło 41 000). Co ciekawe epidemia sprawiła, że wzrósł popyt na pracę w gospodarstwach rolnych (o 72%), ponieważ pracodawcy zaczęli rekrutować studentów, aby nadrobić niedobory siły roboczej wynikające z zamknięcia granic z powodu koronawirusa.

Podczas gdy niedobór personelu i wypalenie zawodowe miały wpływ na sektor zdrowotny, a także na siłę roboczą w opiece społecznej, sektory te zwiększyły rekrutację o 27% i zwróciły się do studentów o wsparcie działań medycznych i pozamedycznych. Rekrutacja studentów-wolontariuszy, lub osób objętych umowami o staż, wywołała niezadowolenie wśród pracowników służby zdrowia, którzy potępili władze i szpitale za zatrudnianie ludzi do nieodpłatnej pracy w celu zrekompensowania braku wykwalifikowanego i dostępnego personelu.

Oprócz Belgii kryzys pandemiczny wpłynął negatywnie na zatrudnienie w większości krajów świata. Według analizy danych Departamentu Pracy, przeprowadzonej przez PEW Charitable Trusts, od lutego do października 2020 roku liczba miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych spadła o 13,7%, czyli do 340 300. Dane te pokazały również, że sektor szkolnictwa samorządowego zmniejszył się łącznie do 666 200 miejsc pracy.

Opr. MTA

Źródło: https://collegenews.org

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project