MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Komisja Unii Europejskiej skierowała do władz szwedzkich drugie wezwanie do usunięcia uchybienia w związku z nieprawidłowym wdrożeniem dyrektywy (UE) 2016/801, która określa przepisy UE dotyczące warunków wjazdu i pobytu obywateli Państw Trzecich w następujących celach: studia, badania, szkolenia, wymiana studentów, wolontariat,  projekty edukacyjne i au pair.

W piśmie Komisja powtarza swoje stanowisko, zgodnie z którym Szwecja nie stosuje w pełni równego traktowania obywateli krajów spoza UE objętych dyrektywą (UE) 2016/801 i obywateli Szwecji w zakresie ubezpieczenia społecznego.

Po otrzymaniu pisma władze szwedzkie mają dwa miesiące na ustosunkowanie się do argumentów przedstawionych przez Komisję lub Komisja może podjąć decyzję o przesłaniu uzasadnionej opinii, która jest formalnym wnioskiem skierowanym do państwa członkowskiego do przestrzegania prawa UE. Grudniowa lista naruszeń została opublikowana przez Komisję Europejską na początku tego miesiąca, przedstawiono również działania prawne, które zostaną podjęte przeciwko państwom członkowskim w związku z niewypełnieniem zobowiązań wynikających z prawa UE.

Upomnienia otrzymały także rządy Bułgarii, Chorwacji, Łotwy i Słowenii za niestosowanie przepisów dotyczących świadczenia ogólnounijnych usług w zakresie informacji o podróżach multimodalnych, zgodnie z którymi państwa członkowskie mają obowiązek przedstawiać podróżnym dostępne opcje ze wskazaniem najbardziej wyważonych.

Opr. MTA

Źródło: https://www.schengenvisainfo.com

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project