MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Politechnika Łódzka

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

 Nowe kategorie konkursowe i blisko milion złotych w puli nagród nowej odsłony największego konkursu technologicznego dla studentów z całego świata – Imagine Cup 2013.

Microsoft Imagine Cup 2013 – największy na świecie konkursu technologicznego dla uczniów i studentów powyżej 16 roku życia. Jest to już 11 edycja konkursu, który inspiruje młodzież, rozwija kreatywność i promuje innowacje. Z okazji rozpoczęcia kolejnej dekady Imagine Cup, Microsoft odświeżył formułę wprowadzając nowe kategorie konkursowe – Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry (Games) oraz Innowacje (Innovation). Znacząco wzrosła także wartość puli nagród, która wynosi w tym roku 300 000 USD, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

W ciągu 10 lat trwania konkursu w zawodach wzięło udział ponad 1,65 miliona studentów z całego świata, którzy zgłaszali projekty gier i aplikacji pomagających zmagać się z najtrudniejszymi problemami społecznymi na naszej planecie. Konkurs cieszył się także dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami. W zakończonej w tym roku jubileuszowej 10 edycji na finał do Sydney pojechały aż 3 zespoły z Polski, a na podium stanęły drużyny z Gdańska i Poznania zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach. Wcześniej Polacy aż 19 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 7 drugich i 5 trzecich.

Polska reprezentacja tradycyjnie jest bardzo mocna w Imagine Cup, czego najlepszym dowodem są znakomite wyniki we wszystkich edycjach począwszy od 2005 roku, kiedy polscy studenci wystartowali po raz pierwszy – mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group. – Tym bardziej gorąco zachęcam wszystkich do rejestracji i udziału w kolejnej olimpiadzie technologicznej. Jestem pewien, że po raz kolejny będziemy dumni z polskich studentów, którzy zawsze prezentują doskonałe przygotowanie, wiedzę, a przede wszystkim umiejętność kreatywnego i innowacyjnego myślenia.

Microsoft przygotował najnowszą odsłonę Imagine Cup uwzględniając najchętniej podejmowane przez uczestników tematy projektów w 10-letniej historii konkursu – zaangażowanie społeczne oraz gaming – jednocześnie podkreślając wagę innowacji i przedsiębiorczości. W związku z tym stworzone zostały nowe kategorie, w których uczestnicy będą mogli rejestrować zgłoszenia:

  • Projekty Społeczne/World Citizenship – kategoria w której nagrodzone zostaną, zaprojektowane w oparciu o platformy Microsoft, aplikacje z największym potencjałem zaangażowania społecznego. Projekty w tej kategorii mogą np. stanowić odpowiedź na problemy związane z edukacją, opieką zdrowotną lub innymi szczególnie istotnymi kwestiami dla społeczeństw całego świata.  
  • Gry/Games  – w której nagrodzone zostaną najbardziej angażujące i atrakcyjne gry zbudowane w oparciu o platformy Microsoft (Windows 8, Windows Phone, Kinect dla Windows Software Development Kit oraz Xbox Indie Games).
  • Innowacje/Innovation – tutaj nagrodzone zostaną aplikacje, które swoją oryginalnością zrewolucjonizują codzienne życie – mogą to być nowatorskie zastosowania sieci społecznościowych, innowacyjne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w sieci, nowe zastosowania wykorzystujące usługi geolokalizacyjne i GPS czy też jakiekolwiek inne rozwiązania skonstruowane w oparciu o narzędzia i technologie Microsoft.

Dodatkowo studenci mogą rejestrować się do udziału w tak zwanych wyzwaniach (Challanges) online koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach takich jak Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone.

Microsoft Imagine Cup 2013 trwa cały rok i jest otwarty dla uczestników z całego świata. Finał 11 edycji konkursu odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o granty Microsoft Imagine Cup w ramach zaplanowanej na 3 lata inwestycji Microsoft o wartości 3 milionów dolarów, której celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.

Udział w konkursie to szansa na spełnienie marzeń, wsparcie w realizacji swojej pasji oraz zmianę innowacyjnych pomysłów we w pełni funkcjonalne i opłacalne przedsięwzięcia. Dla wielu uczestników jest to kluczowy krok na drodze do przyszłego sukcesu i założenia własnej działalności.

Gdyby nie udział w Imagine Cup, nigdy nie zdobylibyśmy doświadczenia, które nauczyło nas jak z sukcesem zrealizować aplikację – powiedziała Sally Buberman z zespołu Wormhole IT, która w 2007 znalazła się w finale konkursu, a w 2012 zasiadała w jego jury. – To więcej niż konkurs, mieliśmy bowiem szansę, aby przedstawić naszą aplikację i nauczyć się w jaki sposób możemy zarabiać na naszych pomysłach. Obecnie Wormhole IT, które oferuje usługi konferencji online oraz platformy wykorzystywane do edukacji i komunikacji w regionach rozwijających się i borykających z trudnościami ze względu na problemy z łącznością, posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych i Argentynie.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Imagine Cup zapraszamy na lokalną stronę konkursu www.imaginecup.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!