Mgr Jakub Woźniak, doktorant z Wydziału Teologicznego UMK po raz drugi został przewodniczącym Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich działającego przy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.
Wybory władz na kadencję 2021 odbyły się podczas 31. zjazdu DFUP. Mgr Jakub Woźniak uzyskał reelekcję na stanowisko przewodniczącego, funkcję wiceprzewodniczącego powierzono mgr. Szymonowi Góździowi z Uniwersytetu Rzeszowskiego, a funkcję sekretarza - mgr Marioli Pirek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Mgr Jakub Woźniak jest doktorantem UMK z zakresu nauk teologicznych. Od 2013 roku zaangażowany jest w działalność samorządową. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego oraz przewodniczącego Komisji Dydaktyki i Jakości Kształcenia w latach 2016-2018. W kadencji 2017/2018 był przewodniczącym Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2019 roku - wiceprzewodniczącym Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich. Od 2020 jest przewodniczącym DFUP. W swojej działalności naukowej Jakub Woźniak jest organizatorem oraz czynnym uczestnikiem konferencji międzynarodowych i ogólnopolskich. Współpracuje z Institut Papst Benedikt XVI. w Regensburgu oraz Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger-Benedetto XVI.
Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) zostało powołane w lipcu 2013 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Członkami porozumienia są samorządy doktorantów uniwersytetów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Głównymi zadaniami organizacji są: reprezentowanie interesów doktorantów wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademii Szkół Polskich, Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej, Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej zrzeszającej środowisko doktorantów uniwersytetów; wykonywanie swoich praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa; wyrażanie opinii w sprawach dotyczących doktorantów; występowanie z wnioskami dotyczącymi spraw doktorantów do władz państwowych i uniwersyteckich zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich; działalność społeczna, kulturalna, oświatowa, naukowa i sportowa.