MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zgodnie z analizą Estońskiego Urzędu Statystycznego, studenci i absolwenci zagraniczni w Estonii, pracujący przez cały okres studiów, zapłacili 13 mln euro podatku w roku akademickim 2019/2020.

Badania przeprowadzone na zlecenie Estońskiego Urzędu ds. Edukacji i Młodzieży wykazały, że studenci zagraniczni wydali 10 milionów euro na podatek dochodowy i socjalny, podczas gdy absolwenci zagraniczni zapłacili ponad 3 miliony euro. Kadri Rootalu ze Statistics Estonia podkreślił, że 84% studentów krajowych pracowało podczas studiów, podczas gdy tylko połowa studentów zagranicznych podejmowała pracę.

- Podatek dochodowy i socjalny zapłacony od pracujących studentów zagranicznych w roku akademickim 2019/2020 wyniósł 10 mln euro, czyli o 2 mln euro więcej niż rok wcześniej. Studenci zagraniczni, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2018/2019, wpłacili dodatkowe 3,6 miliona euro z tytułu podatków - powiedział Rootalu. Natomiast kierownik programu studiów w Estonii, Eero Loonurm, powiedział, że wkład studentów zagranicznych w gospodarkę Estonii przewyższa inwestycje państwa w ich studia. - Oprócz zagranicznych studentów i absolwentów uczestniczących w rynku pracy i wynikających z tego wpływów podatkowych, do tego dochodzą jeszcze wpływy wynikające z ich studiów w Estonii, czesnego, kosztów utrzymania i wizyt ich rodzin w Estonii - dodał Loonurm.

Loonurm poinformował, że badanie International Student Barometer, przeprowadzone przez międzynarodowe centrum badawcze, ujawniło, że wydatki studentów zagranicznych na mieszkanie i potrzeby dzienne osiągnęły 33 miliony euro w ciągu ostatniego roku akademickiego. Studenci zagraniczni, którzy studiują i pracują jednocześnie, najczęściej wybierają następujące kierunki: technologie informacyjne i komunikacyjne, budownictwo, inżynierię produkcji, biznes, administrację i prawo. Z kolei bardziej skłonni do pozostania i pracy w Estonii po ukończeniu studiów są absolwenci informatyki i inżynierii, produkcji i budownictwa. W roku akademickim 2019/20 na uniwersytetach w całej Estonii studiowało 5520 studentów zagranicznych, co oznacza największą liczbę studentów w historii tego kraju.

Opr. MTA

Źródło: https://collegenews.org

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project