MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W tegorocznej gali wzięła udział znakomita reprezentacja rektorów uczelni akademickich, które były partnerami Rankingu. Ich Magnificencjom przypadł zaszczyt ogłoszenia najlepszych szkół i pogratulowania zwycięzcom.

- Gratulacje należą się całym społecznościom szkolnym, przede wszystkim zaś nauczycielom i dyrektorom szkół, którzy w trudnym pandemicznym czasie poradzili sobie znakomicie, organizując kształcenie zdalne – powiedział prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej, która była gospodarzem gali. Prof. Wachowiak ogłosił trzy najlepsze technika i trzy najlepsze licea w Ogólnopolskim Rankingu i pogratulował dyrektorom zwycięskich szkół: Reginie Lewkowicz z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie i Sławomirowi Kasprzakowi z Technikum Mechatronicznego  nr 1 w Warszawie.


 

Przyjemny obowiązek przedstawienia trzech najlepszych szkół olimpijskich przypadł w udziale prof. Grzegorzowi Mazurkowi, rektorowi Akademii Leona Koźmińskiego. Prof. Mazurek pogratulował sukcesu Arkadiuszowi Stańczykowi, dyrektorowi Uniwersyteckiego LO w Toruniu i przypomniał, że ALK wspiera olimpijczyków: laureaci olimpiad szczebla ogólnopolskiego otrzymują specjalne stypendium rektora pokrywające czesne za pierwszy rok studiów, natomiast finaliści olimpiad szczebla ogólnopolskiego otrzymują specjalne stypendium rektora pokrywające w 50% czesne za pierwszy rok studiów.

 

Prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej ogłosił zwycięzców rankingów wojewódzkich w Dolnośląskiem i Opolskiem. – Z radością powitamy absolwentów tych znakomitych szkół na Politechnice Wrocławskiej – powiedział rektor.

 

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, wskazał najlepsze technikum i najlepsze liceum w województwie łódzkim i świętokrzyskim. Rola ogłaszającego wyniki była tym przyjemniejsza, że najlepszym LO w Łódzkiem okazało się Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej.

 

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis przedstawił najlepsze szkoły z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Prof. Lis pogratulował tym dyrekcjom tych szkół w imieniu całego środowiska akademickiego i podkreślił, że uczelnie czekają na ich absolwentów.

 

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektorka Politechniki Białostockiej, ogłosiła zwycięzców rankingu w województwie podlaskim. Pani rektor zwróciła się do uczniów najlepszych szkół:  Politechnika Białostocka chce wspierać was w rozwijaniu pasji i tworzyć z wami nowatorskie idee. 

 

Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, zaprezentował najlepsze szkoły w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Towarzyszyła mu Karolina Matuszewska, wiceprzewodnicząca Samorządu Studentów PG, która zaprosiła młodszych kolegów do studiowania na tej uczelni.

 

Prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, przedstawił najlepsze liceum i technikum w województwie śląskim. Rektor Mężyk serdecznie zaprosił uczniów, aby dołączyli do wspólnoty akademickiej Politechniki Śląskiej.

 

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ogłosił zwycięskie szkoły z województwa warmińsko mazurskiego i podkreślił, że UMW to uczelnia, która może zaoferować maturzystom z całego kraju doskonałe warunki studiowania.

 

Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i prof. Tadeusz Wallas, prorektor tej uczelni, mieli okazję pogratulować najlepszym liceom i technikom z trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. – Czekamy na wszystkich państwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – zakończyła prof. Kaniewska.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project