MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w uznaniu wybitnych zasług dla szkolnictwa morskiego w Polsce oraz dla rozwoju Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, podjął uchwałę, o uhonorowaniu prof. dr. kpt.ż.w. Daniela Dudy tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Prof. Daniel Duda to polski ekonomista, profesor nauk technicznych, kapitan żeglugi wielkiej, w latach 1972–1981 rektor Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.  

W 1955 został absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni (przekształconej później w WSM). W 1965 uzyskał magisterium z zakresu ekonomii transportu morskiego, a w 1969 uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. W 1977 został profesorem nauk technicznych. Przez kilkanaście lat pracował w marynarce handlowej, dochodząc w 1963 do stopnia kapitana żeglugi wielkiej. Od 1977 zajmował stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 1999 został profesorem zwyczajnym. Przez wiele lat był związany z gdyńską Wyższą Szkoła Morską, pełniąc funkcję m.in. dziekana Wydziału Nawigacyjnego, a w latach 1972–1981 rektora tej uczelni. Od 1990 związany z Akademią Marynarki Wojennej, będąc pełnomocnikiem rektora i szefem Katedry Eksploatacji Jednostki Pływającej.

Daniel Duda został także prezesem Polskiego Towarzystwa Nautologicznego. Jest autorem licznych publikacji, w tym naukowych i marynistycznych. W 2013 został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 nadano mu tytuł doctora honoris causa Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project