MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Uniwersytety i prywatne uczelnie w całej Australii oferują zniżki do 50% w opłatach, stypendia oraz obniżają wymagania dotyczące wpisu na kurs, aby przyciągnąć więcej studentów zagranicznych.

Z wewnętrznych analiz wynika, że niektóre uczelnie, w tym University of Technology Sydney (UTS), Southern Cross i University of NSW będą szczególnie narażone na wyczerpywanie się rezerw gotówkowych, jeśli, zgodnie z przewidywaniami, przychody z opłat od międzynarodowych studentów spadną o jedną trzecią lub więcej.

Uniwersytety miały nadzieję, że zagraniczni studenci powrócą w znacznej liczbie do czasu rozpoczęcia drugiego semestru 2021 roku, ale nowe odmiany COVID-19 i niepewność co do wprowadzenia szczepionki, nie napawają optymizmem, nawet do 2022 roku.

Western Sydney University promuje stypendia o wartości 6000, 3000 USD lub 50% czesnego w oparciu o osiągnięcia naukowe. Z kolei Victorian Institute of Technology w Melbourne promuje stypendia, które oferują studentom zagranicznym zniżki w wysokości 15–25% na studia licencjackie i magisterskie z zakresu technologii informatycznych i systemów. Zniżki na opłaty dla utalentowanych studentów z administracji biznesowej wahają się od 40% do 50%.

The Australian Institute of Higher Education w Sydney oferuje stypendium „Women in STEM” o wartości 6000 USD za trymestr dla studentów studiów licencjackich z systemów informacji biznesowej. Oferuje również stypendium dające 20% zniżki do standardowych opłat za wszystkie kursy i elastyczne plany płatności. The Australian National University w zeszłym roku zaoferował do 13 000 USD na pokrycie kosztów zakwaterowania na terenie kampusu w pierwszym roku studiów oraz 25% zwolnienia z opłaty dla studentów zagranicznych na drugim roku studiów, o wartości do 12 000 USD.

Australijskie uczelnie dokonały w zeszłym roku cięć co najmniej 17 300 miejsc pracy. W tym roku spodziewane są dalsze straty, ponieważ sektor szykuje się na kolejne 2 miliardy dolarów niedoboru dochodów spowodowanego pandemią COVID-19. Sektor edukacyjny przeszedł z 2,3 mld USD nadwyżki w 2019 roku do 369 mln USD deficytu w 2020 roku.

Jak twierdzą przedstawiciele uczelni, jest bardzo prawdopodobne, że 2021 będzie rokiem, w którym odczują one dalsze straty dochodów wynikające z mniejszej liczby studentów zagranicznych.

Opr. MTA

Źródła:

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!