MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zakończyło się referendum wśród pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Ponad 80% głosujących jest za zmianą nazwy uczelni w Politechnikę. Referendum trwało od 5 do 9 lutego br. Frekwencja wyniosła 75% wśród nauczycieli akademickich i 60% wśród pozostałych pracowników. Aż 83,2% głosujących opowiedziało się za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska.

Bardzo dziękuje całej społeczności akademickiej za zrozumienie, które przejawiło się tak wysoką frekwencją i wynikiem głosowania. Stawiamy na rozwój i konkurencyjność, co wymaga odważnych decyzji. Kształcimy inżynierów od samego początku istnienia. Podkreślenie technicznego charakteru i rodowodu uczelni przez zmianę nazwy na Politechnika Bydgoska, pozwoli uzupełnić ofertę akademicką Bydgoszczy i regionu – mówi prof. Marek Adamski, Rektor UTP.

Referendum jest jednym z elementów procesu konsultacyjno-decyzyjnego w sprawie zmiany nazwy uczelni. UTP zasięga również opinii władz samorządowych w regionie. Zmiana wymaga także zgody na poziomie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło: https://utp.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project