MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Najlepsze licea i technika województwa podlaskiego zostały wyróżnione podczas Gali Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Gospodarzem wirtualnego spotkania, które odbyło się 10 lutego, była Politechnika Białostocka.

Uroczysta Gala Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy odbyła się po raz pierwszy. Ze względu na epidemię wydarzenie miało formę online i było transmitowane na stronie internetowej PB, uczelnianym kanale YouTube oraz FB.

Uczestników wirtualnego spotkania powitała rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB

- Jest mi niezmiernie miło, że Politechnika Białostocka została gospodarzem wydarzenia o tak istotnym znaczeniu dla rozwoju szkół oraz jakości kształcenia na poziomie średnim - powiedziała rektorka dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB otwierając Galę.  . (…) Proszę przyjąć najlepsze życzenia i serdeczne gratulacje, a przede wszystkim ogromne wyrazy uznania od całej społeczności akademickiej PB. Łączy nas wspólny cel – dbałość o wysoką jakość kształcenia i rozwój naszych placówek edukacyjnych.

Podczas łączenia online Waldemar Siwiński, założyciel i prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, gratulował dyrektorom podlaskich liceów i techników sukcesów, a młodzieży życzył dobrych wyborów. Przedstawił też metodologię rankingu, który Fundacja przygotowała w tym roku już po raz dwudziesty trzeci.

- Ranking Perspektyw cieszy się ogromną popularnością, świadczy o tym liczba szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu. Jest przeprowadzany profesjonalnie i daje szkołom możliwość podsumowania oraz porównania osiągnięć całorocznej pracy. Dlatego dziękuję organizatorom, ponieważ ranking jest wielką inspiracją do działania, rozwoju uczniów, nauczycieli oraz promocji szkół – mówił Franciszek Górski, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego w Kuratorium Oświaty w Białymstoku, który wystąpił w imieniu Podlaskiej Kurator Oświaty Beaty Pietruszki.

Gratulacje odebrali dyrektorzy szkół, które znalazły się w czołówce Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021.

Wśród liceów po raz kolejny na podium znalazło się II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Dyrektor Dariusz Bossowski podkreślał w swoim wystąpieniu, że wysokie miejsce w rankingu to wspólna zasługa uczniów i nauczycieli, a także efekt zaangażowania rodziców i partnerów szkoły w kształcenie.  - Dobra szkoła to taka szkoła w której tworzy się odpowiednie warunki do pracy, w których każdy uczeń będzie mógł się rozwijać – powiedział dyr. Bossowski. 

Ranking Podlaskich Liceów Ogólnokształcących 2021

Pierwsze miejsce wśród techników podlaskich zajęło Technikum Elektryczne w Białymstoku w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Podczas łączenia szkołę reprezentowała dyrektor Anna Niczyporuk.

Ranking Podlaskich Techników 2021

W woj. podlaskim najlepszymi szkołami średnimi są: II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej oraz Technikum Elektryczne (ZSE) w Białymstoku. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej uplasowało się na miejscu 4. (awans o 3 miejsca).

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt