MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Dziesięć najlepszych liceów i techników z województwa łódzkiego zostało wyróżnionych podczas gali Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się online 12 lutego. Politechnika Łódzka była w tym roku Partnerem Rankingu Liceów i techników Perspektywy.

Transmisję przeprowadzono na żywo z Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Można było ją oglądać na stronie PŁ i na politechnicznym Facebooku. Spotkanie poprowadziła inż. Kinga Baryga, studentka PŁ na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji, reporterka Radia ESKA.

- Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że możemy Państwa gościć na Politechnice Łódzkiej – powiedział prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, witając uczestników gali. Rektor pogratulował nauczycielom wyróżnionych szkół, podkreślając ich oddanie pracy w trudnym okresie pandemii i zaprosił maturzystów do studiowania na Politechnice Łódzkiej. – Życzę Państwu sukcesów, które otwierają drogę do przyszłości – powiedział prof. Jóźwik.

Prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ zaprosił uczniów do udziału w akcji „Drzwi zawsze otwarte” – cyklu wykładów i zajęć, prowadzonych przez pracowników naukowych PŁ.

Gala była okazją do zaprezentowania uczelni, która nie tylko oferuje 60 kierunków studiów, ale także daje studentom możliwość działalności w 80 kołach naukowych, a także rozwijania ich pasji artystycznych i sportowych.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy podziękował prof. Jóźwikowi  za objęcie patronatem Rankingu Liceów i Techników. Przedstawił także zasady Rankingu – który został po raz pierwszy opublikowany w roku 1999! -  i możliwości jego wykorzystania przy podejmowaniu przez ósmoklasistów decyzji o wyborze szkoły.

Rektor i prorektor PŁ ogłosili listy dziesięciu najlepszych liceów i techników . Z dyrektorami placówek, które znalazły się w pierwszej trójce Rankingu Liceów oraz Rankingu Techników, połączono się online.

- Miarą sukcesu pedagogicznego jest sukces naszych uczniów - podkreślił dyrektor Publicznego LO Politechniki Łódzkiej Tomasz P. Kozera, które zajęło I miejsce w województwie łódzkim. – Jestem bardzo dumny z naszego liceum – stwierdził rektor PŁ.

Agnieszka Nagoda-Gębicz, dyrektorka Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, zwycięzcy Rankingu Techników, podziękowała wszystkim członkom szkolnej społeczności za szybkie przystosowanie się do zdalnej nauki, co umożliwiało osiągnięcie dobrych wyników zarówno na maturze, jak i na egzaminie zawodowym (100 procent zdawalności!).

Galę uświetnił wykład dr inż Katarzyny Dems-Rudnickiej z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki: "Numer PESEL, kod kreskowy, kod QR - ile w ich matematyki?".

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt