MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Tylko do 14 lutego swoją funkcję w Ministerstwie Edukacji i Nauki pełnić będzie Anna Budzanowska, dotychczasowa wiceminister. Dziękujemy za jej mądre zaangażowanie w sprawy nauki, otwartość i siłę we wdrażaniu reformy, a także ciągły dialog ze środowiskiem akademickim.

W „Perspektywach” mieliśmy przyjemność pracować z nią między innymi przy „International Visibility Project”, a także przy największym wydarzeniu dla kobiet w technologiach i w nauce „Perspektywy Women in Tech Summit”, którego była prawdziwą ambasadorką. – „To jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju. Promuje wartości na których budować należy nowy, lepszy świat – tolerancję, szacunek i różnorodność” – mówiła w 2019 roku. Wsparcie dla kobiet w nauce, technologii i innowacji było jednym z jej najważniejszych celów. Stąd m.in. jej inicjatywa forum „Kobiet w nauce” w Londynie.

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Budzanowska pełniła funkcję dyrektora generalnego, a od 2019 roku podsekretarza stanu początkowo (początkowo w MNiSW, a następnie w MEiN). Przewodniczyła pracom zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Wcześniej była dyrektorem generalnym w MNiSW.

Współtworzyła Narodowy Kongresu Nauki oraz cykl konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Odpowiadała za projekty strategiczne w ministerstwie oraz przewodniczyła pracom zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Była członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z ramienia MNiSW.

Anna Budzanowska ma stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskała tytuł Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management Erasmus University.

W dotychczasowej karierze wiceminister Budzanowska m.in. pełniła funkcję dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP, kierowała również Departamentem Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 r. i w Londynie w 2012 r. W 2007 r. roku, jako zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, sprawowała nadzór nad realizacją inicjatyw z zakresu dyplomacji kulturalnej, a także uczestniczyła w pracach związanych z planowaniem udziału Polski w EXPO w Saragossie w 2008 r.

Pracę w administracji publicznej łączyła z działalnością akademicką, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Dziękując za dotychczasową współpracę, cieszymy się zarazem, że dalej będzie działała na rzecz rozwoju polskiej nauki i technologii! Z gratulacjami poczekamy na oficjalną nominację...

 

Perspektywy

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project