MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ruszył nowy projekt filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, zachęcają do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w  II Rzeczypospolitej. 

Może to być nauczyciel, drużynowy, działacz społeczny czy duchowny. Opisywana postać powinna być związana z regionem, czyli z własną małą ojczyzną. Może to być też osoba, która przed wojną mieszkała na terenach II RP, a dziś związana jest z innym miejscem.

Nagrodą dla laureatów konkursu są warsztaty filmowe w łódzkiej Szkole Filmowej – jest więc o co walczyć. Młodzi ludzie spróbują swoich sił w roli autora scenariusza, reżysera i kamerzysty. Zwieńczeniem ich pracy będzie pokaz filmowy w jednym z warszawskich kin oraz liczne nagrody rzeczowe.

Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych przedłużono do 15 marca. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zasady konkursu

Projekt składa się z dwóch etapów:

I etap – napisanie, opartej na źródłach historycznych, pracy o wybranym bohaterze

II etap – warsztaty historyczno-filmowe, na które zostają zaproszeni laureaci I etapu – autorzy najlepszych prac.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na stronie projektu: www.edukacja.muzhp.pl.

Harmonogram

15 marca 2013 r. – terminarz zgłoszeń - przesłanie do organizatora kwestionariusza zgłoszeniowego z krótki opisem i uzasadnieniem wybranego tematu. 

17 maja 2013 r. – termin nadsyłania prac

14 czerwca 2013 r. – podsumowanie I etapu projektu

Lipiec-październik 2013 r. – warsztaty filmowe (II etap)

Listopad 2013 r. – prezentacja etiud

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt