MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W tym roku rozpocznie się przebudowa Domu Studenckiego „Jurand” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który może pomieścić 500 studentów. Prace budowlano-instalacyjne mają na celu między innymi stworzenie warunków do zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19.  

Obiekt zlokalizowany jest w kampusie przy ul. Piątkowskiej składającym się z trzech akademików oraz pięcioskrzydłowego budynku dydaktycznego. Planowane jest wykonanie robót budowlanych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa studentom mieszkającym w budynku oraz pracownikom Uczelni obsługującym obiekt. Cel ten będzie osiągnięty poprzez zminimalizowanie kontaktów z urządzeniami używanymi przez większą liczbę osób.

- Zakres inwestycji obejmuje: przebudowę segmentu na izolatki, montaż bezdotykowego systemu dostępu do pokoi, bezdotykowych baterii umywalkowych, automatycznych drzwi wejściowych wraz ze śluzą do dezynfekcji i pomiaru temperatury ciała, okna podawczego z podajnikiem przesuwnym na klucze oraz wejście do budynku zostanie dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, co również zapewni bezpieczeństwo osobom transportującym chorych – tłumaczy Robert Fabiański, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Planowane roboty nie zmieniają funkcji budynku. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał dotację celową na realizację tej inwestycji.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt