MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rosja ponownie otwiera swoje granice dla zagranicznych studentów, którzy wykażą dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa i przybywają z krajów, w których obowiązują umowy o wznowieniu lotów. Szacuje się, że ponad 300 000 studentów zagranicznych nie mogło wjechać do Rosji z powodu pandemii.

Rosyjskie uniwersytety wznowiły zajęcia stacjonarne w lutym, po prawie trzech miesiącach zdalnej nauki w semestrze zimowym. Rosyjski organ ochrony konsumentów Rospotrebnadzor oznajmił, że zagraniczni studenci mogą wrócić na semestr wiosenny, jeśli przylatują z krajów, które wznowiły loty z Rosją. Jak dotąd, co najmniej 16 krajów zgodziło się ponownie otworzyć loty z tym krajem. Tymczasem zakaz lotów z Wielką Brytanią obowiązuje co najmniej do połowy marca w związku z rozprzestrzenianiem się tam bardziej zaraźliwego szczepu wirusa.

Studenci muszą również przedłożyć dwa negatywne wyniki testu Covid-19 nie później niż trzy dni przed wjazdem oraz po wjeździe na terytorium Rosji. - Dokumenty medyczne potwierdzające negatywne wyniki badań uzyskane przed i po wjeździe do Rosji mogą być dostarczone w języku rosyjskim lub angielskim - powiedział Rospotrebnadzor.

Opr. MTA

Źródło: https://www.themoscowtimes.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project