MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Politechnika Łódzka jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce, otrzymała prestiżowy tytuł „Uczelnia w Chmurze Microsoft”. Jest to wyróżnienia za modelowe wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi i technologii w działalności uczelni. 

Tym samym uznana światowa firma technologiczna, mająca polski oddział od niemal 20 lat, potwierdziła, że Politechnika Łódzka jest w gronie liderów technologii IT i najbardziej innowacyjnych szkół wyższych w Polsce. 

Jestem dumny, że 100 proc. naszych pracowników i studentów wykorzystuje najnowsze technologie, jakimi są rozwiązania w chmurze Microsoft. Aż 70 proc. z nich, korzysta z tych rozwiązań na co dzień, to znacznie więcej niż w innych polskich uczelniach. Dzięki temu mogliśmy usprawnić proces dydaktyczny, a także zarządzanie i bez problemów wejść w zdalne życie akademickie spowodowane pandemią. Efekty transformacji cyfrowej uczelni widać także w możliwości korzystania z najnowszego oprogramowania i aplikacji pakietu Microsoft Office na urządzeniach domowych. Również w badaniach naukowych stosujemy platformy chmurowe, które są narzędziem globalnym i niezwykle skutecznie usprawniają pracę, umożliwiając prowadzenie innowacyjnych projektów bez ograniczeń miejsca – mówi prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.  

Szacuje się, że jeszcze przed 2022 rokiem na rynku pojawi się 6,2 mln nowych stanowisk pracy, wymagających znajomości technologii chmurowych. Do 2030 roku już 77 proc. studentów będzie potrzebowało zaawansowanej wiedzy technologicznej (źródło: Microsoft).  

Cecylia Szymańska, dyrektor Rynku Edukacyjnego, Microsoft Polska, wręczając wyróżnienie rektorowi prof. Jóźwikowi powiedziała - Państwa osiągnięcia, które złożyły się na modelowy sposób wykorzystania narzędzi i technologii Microsoft w działalności naukowej, administracyjnej i badawczej, czynią z Politechniki Łódzkiej uczelnię przyszłości. Cyfrowe narzędzia, w jakie wyposażacie młodych ludzi, pozwolą im zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do wykorzystania potencjału, podążania za pasją i rozwinięcia skrzydeł. 

na zdj. od lewej: Cecylia Szymańska, dyrektor Rynku Edukacyjnego, Microsoft; prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej

Więcej informacji na temat programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft” znajduje się na stronie:

https://aka.ms 

https://news.microsoft.com

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt