MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Fani Beatlesów mają nie lada gratkę. Liverpool University uruchomił magisterski kierunek studiów „The Beatles: Przemysł muzyczny i dziedzictwo”. Studenci dowiedzą się o wpływie grupy na muzykę popularną i kulturę. 

Kierownik programu dr Holly Tessler powiedziała, że jest to wyjątkowa propozycja dla studentów, ponieważ zgłębia dziedzictwo zespołu. Dodała, że w Wielkiej Brytanii, szczególnie w Liverpoolu, kładzie się nacisk zarówno na ten aspekt, jak i turystykę.

Kurs, który rozpocznie się we wrześniu na Wydziale Muzyki, w Instytucie Muzyki Popularnej, skierowany jest do osób „aktualnie pracujących lub rozważających karierę w przemyśle muzycznym i kreatywnym”. Jak wynika z opisu programu, studenci będą mogli odwiedzać miejsca w Merseyside, znane z początków działalności grupy. Zastanowią się również, w jaki sposób wpływ zespołu może być replikowany w różnych miejscach, branżach i kontekstach na całym świecie.

- To, co czyni ten kierunek wyjątkowym, jest skupienie się na przyszłości, biorąc pod uwagę spuściznę Beatlesów i ich wpływ na przemysł muzyczny, kulturę oraz dziedzictwo i turystykę XXI wieku – powiedziała dr Tessler. - Dotyczy on w równym stopniu szerszego badania sektorów turystyki i kultury w Liverpoolu i całej Wielkiej Brytanii oraz roli, jaką odegrali w nich Beatlesi.

Dr Mike Jones, członek Beatles Legacy Group, która stara się ustalić wartość ekonomiczną turystyki Beatlesów dla gospodarki Liverpoolu, dodał: „Liverpool należy postrzegać nie tylko jako miejsce narodzin The Beatles, ale także ich kolebkę. To, co Beatlesi dali światu, było po części wyjątkową kulturą Liverpoolu”.

To nie pierwszy raz, gdy zaproponowano tytuł magistra Beatlesów. Jako pierwsza na świecie studia magisterskie na kierunku „The Beatles: Muzyka popularna i społeczeństwo” ukończyła studentka z Kanady na Liverpool Hope University, w 2011 roku.

Opr. MTA

Źródło: https://www.bbc.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!