MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Piątego marca Politechnika Wrocławska gościła wirtualnie najlepsze dolnośląskie licea ogólnokształcące i technika wyróżnione w rankingu Perspektyw 2021.  Mimo ograniczeń wynikających z formuły  online uczestnicy gali porozumiewali się, nawiązywali w swoich krótkich wystąpieniach do innych, tworzyli dobrą atmosferę.

Galę prowadziła Anna Geryn, a wyróżnionych przywitała, przedstawiała i ciekawie komentowała ich osiągnięcia dr hab. Agnieszka Bieńkowska, prof. PWr, prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. kształcenia. Na początku podkreśliła, że sukces w fantastycznym Rankingu Perspektyw jest ważny, ale nie sam w sobie, bo najważniejsze jest dobro uczniów i dobro szkoły. Ranking odzwierciedla jakość tego dobra.

Gratulując wyróżnionym, Pani Rektor wyraziła przekonanie, że sukces nie jest efektem pojedynczych zdarzeń, a owocem wysiłku realnego, zespołowego, zrównoważonego i długodystansowego. - Bez wytrwałości, cierpliwości i konsekwencji w podejmowanych działaniach sukcesy nie byłyby możliwe – powiedziała prof. Bieńkowska. -  Konstrukcja Rankingu umożliwia docenienie ogromnego wysiłku uczniów i szkół. Ranking pozwala też poznać rozwiązania wielu szkół prowadzące do sukcesu, rozwiązania które warto poznawać, analizować i korzystać z nich.

Pani Rektor zaprosiła uczniów nagrodzonych szkół do studiowania na Politechnice Wrocławskiej.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, podziękował profesorowi Arkadiuszowi Wójsowi, rektorowi Politechniki Wrocławskiej, za przyjęcie roli Partnera Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników 2021. Przedstawił krótko ideę Rankingu i jego znaczenie w planowaniu dalszego kształcenia przez uczniów.

Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, przyłączył się do podziękowań i gratulacji dla społeczności szkolnych: dziękował i gratulował uczniom, rodzicom, opiekunom, przyjaciołom, nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom, patronom, sponsorom. - Wszyscy oni tworzą atmosferę umożliwiającą sukces powiedział kurator i przywołał też odpowiedź mistrza świata Piotra Żyły, pytanego o podstawy sukcesu: praca i dobra zabawa. Warto też dodać talent – uzupełnił Roman Kowalczyk. Najlepszym szkołom życzył twórczej kontynuacji i nowych pomysłów. Deklarował też pomoc i wsparcie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w dążeniu do bycia jeszcze lepszym.

W kluczowej części Gali prof. Agnieszka Bieńkowska zaprezentowała 10 najlepszych techników i 10 najlepszych liceów w województwie dolnośląskim.

Dyrektorzy wyróżnionych szkół dziękowali uczniom i nauczycielom za pracę, która doprowadziła do sukcesu, mówili też o tym,  co dla nich najważniejsze. Podkreślali, że wyróżnienie ma duże znaczenie, daje satysfakcje i radość, ale też motywuje. W wypowiedziach powtarzał się motyw maratonu, wymagającego dobrego przygotowania, wytrwałości, ambicji w dążeniu do celu i wyznaczania kolejnych celów.

Dorota Wilińska, dyrektor Technikum nr10 im. Fryderyka Joliot- Curie we Wrocławiu (najlepszego na Dolnym Śląsku w tegorocznym Rankingu) zwróciła uwagę na jeszcze jeden aspekt Rankingu: stwarza on okazję do zauważania przez media i lokalne społeczności dobrych stron szkół, ich wysokiej jakości, znaczenia dla rozwoju młodych ludzi. - A tego tak bardzo nam brakuje, częściej jesteśmy niezauważani, czy wręcz traktowani niezbyt dobrze – powiedziała dyr. Wilińska.

Natomiast Anna Maćkowska, dyrektor LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (najlepszego na Dolnym Śląsku w tegorocznym Rankingu Liceów) podzieliła się tajemnicą sukcesu, a właściwie trzema tajemnicami. Pierwsza to system wspierania uzdolnień (przemyślany, zindywidualizowany), druga to zespół wszystkich ludzi w szkole pracujących z pełnym zaangażowaniem na rzecz każdego ucznia, nie tylko najlepszych, wreszcie trzecia to współpraca z uczelniami (instytucjonalna i pozaformalna). - Cieszymy się z sukcesu mamy apetyt na następne – stwierdziła dyr. Maćkowska.

WM

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project