MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (EUA) jest siecią skupiającą wyższe uczelnie z Europy. Obecnie zrzesza ponad 850 członków z 46 krajów. Uniwersytet Gdański, po kilku latach nieobecności, ponownie został przyjęty do stowarzyszenia.

EUA powstało w wyniku połączenia dwóch organizacji: Association of European Universities (CRE) i Confederation of European Union Rectors’ Conferences (CEURC), w Salamance, Hiszpania, 31 marca 2001 r. Głównym zadaniem organizacji jest ujednolicenie procesu kształcenia studentów oraz prowadzenia badań w ramach procesu bolońskiego.

Uniwersytet Gdański, który kilka lat temu przestał należeć do organizacji, w tym roku ponownie zgłosił do niej akces i został przyjęty.

- Pojawienie się uczelni w tak ważnej organizacji wzmocni role polskiej nauki oraz będzie służyć promocji uniwersytetu na świecie - mówi prof. UG Anna Jurkowska-Zeidler, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. - Szczególnie ważna jest obecnie wymiana doświadczeń i poznawanie rozwiązań stosowanych przez uczelnie w dobie kryzysu epidemiologicznego.

Zdaniem Prorektor obecność uniwersytetu w EUA wzmacnia znaczenie uczelni i działania na rzecz jej rozwoju.

Źródło: https://ug.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project