MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (EUA) jest siecią skupiającą wyższe uczelnie z Europy. Obecnie zrzesza ponad 850 członków z 46 krajów. Uniwersytet Gdański, po kilku latach nieobecności, ponownie został przyjęty do stowarzyszenia.

EUA powstało w wyniku połączenia dwóch organizacji: Association of European Universities (CRE) i Confederation of European Union Rectors’ Conferences (CEURC), w Salamance, Hiszpania, 31 marca 2001 r. Głównym zadaniem organizacji jest ujednolicenie procesu kształcenia studentów oraz prowadzenia badań w ramach procesu bolońskiego.

Uniwersytet Gdański, który kilka lat temu przestał należeć do organizacji, w tym roku ponownie zgłosił do niej akces i został przyjęty.

- Pojawienie się uczelni w tak ważnej organizacji wzmocni role polskiej nauki oraz będzie służyć promocji uniwersytetu na świecie - mówi prof. UG Anna Jurkowska-Zeidler, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. - Szczególnie ważna jest obecnie wymiana doświadczeń i poznawanie rozwiązań stosowanych przez uczelnie w dobie kryzysu epidemiologicznego.

Zdaniem Prorektor obecność uniwersytetu w EUA wzmacnia znaczenie uczelni i działania na rzecz jej rozwoju.

Źródło: https://ug.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt