MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Turniej składa się z dwóch etapów: eliminacji w formie testu on-line (I etap) oraz dwuczęściowego finału: pisemnego testu z wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego (II etap).

Uczestnicy Turnieju zapoznają się z wybranymi artykułami publikowanymi w „Charakterach” oraz obowiązkową lekturą turniejową. W tym roku jest to książka „Psychologia na co dzień i od święta”. Ponadto uczestników obowiązują wybrane zagadnienia zawarte w Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi uzyskują stypendia naukowe oraz cenne nagrody książkowe.

Zainteresowani udziałem uczniowie powinni zgłaszać się do swoich nauczycieli, szkolnych pedagogów lub psychologów, którzy w ich imieniu będą formalnie zgłaszać kandydatów.

Więcej informacji na www.charaktery.eu, w zakładce "Turniej Psychologiczny".

Mam wiele pozytywnych wspomnień związanych zarówno z wygraną w Turnieju Wiedzy Psychologicznej, jak i z samym w nim udziałem. Konkurs, jako jeden z niewielu, wyróżnia się przejrzystymi zasadami oraz dobrą organizacją każdego etapu. Można go nazwać turniejem równych szans, ponieważ wszystkie zasadnicze materiały do przygotowania się, zapewniają organizatorzy. Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w turnieju, gdyż jest on okazją nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy, pielęgnowania hobby, ale również do nawiązania nowych znajomości, a przy odrobinie zaangażowania i szczęściu do zdobycia wspaniałych nagród.

Sylwia Morawska, laureatka IV edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt