MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ruszyła rejestracja do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „31337” organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Nagrodą główną jest indeks Wydziału Informatyki.

Nazwa konkursu 31337 (z języka leet) oznacza eleet czyli elita. Język ten to oparty na języku angielskim slang rozpowszechniony na różnego rodzaju czatach sieciowych, IRC, forach. Charakteryzuje go częsta transliteracja słów z wykorzystaniem cyfr i innych znaków ASCII spoza alfabetu łacińskiego.

Konkurs skierowany jest do młodych osób, które interesują się informatyką, matematyką, logiką, algorytmiką i bezpieczeństwem sieci. Zwycięzca otrzyma możliwość bezpłatnych studiów informatycznych. Będzie mógł studiować w siedzibie głównej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie lub na jej Wydziale Zamiejscowym Informatyki w Gdańsku.

Dla laureatów kolejnych miejsc przewidziano także bezpłatne kursy lub zniżki w kursach CCNA (Cisco Certified Network Associate) prowadzonych w Akademickim Centrum Szkoleniowym PJWSTK, zniżki w czesnym na studiach dziennych, nagrody książkowe, itp.

 Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się z podobnym zainteresowaniem, jak poprzednie. Do tej pory w konkursie „31337” wzięło udział ponad 3500 osób z całej Polski – mówi Barbara Nowacka, kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Rejestracja prowadzona jest na stronie internetowej konkursu – www.31337.pjwstk.edu.pl.

Konkurs składa się z dwóch etapów: zdalnego i finałowego. W pierwszym etapie, trwającym  od 4 do 15 marca 2013 r., uczestnicy zmagać się będą z pytaniami publikowanymi na stronie www konkursu. Każdego dnia rozwiązywać będą jedno zadanie konkursowe. Dwadzieścia najlepszych osób zakwalifikuje się do etapu finałowego.

Podczas finału, który odbędzie się 23 marca 2013 r. w siedzibie głównej uczelni w Warszawie, uczestnicy wysłuchają wykładu z wybranej dziedziny informatyki a następnie odpowiadać będą na pytania z nią związane. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 3 kwietnia 2013 roku.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.31337.pjwstk.edu.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave