MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Irlandia tymczasowo dostosowała politykę imigracyjną do sytuacji studentów zagranicznych w związku z COVID-19. Stara się zatrzymać ich w Irlandii po ukończeniu studiów, ale i zniechęcać do powrotu do Irlandii w czasie COVID.

Studenci zagraniczni, którzy studiują online i/lub zdalnie w drugim semestrze, będą mogli kwalifikować się do programu dla absolwentów (1G). Program ten umożliwia studentom spoza UE/EOG, którzy uzyskali dyplom irlandzkiej uczelni, pozostanie w tym kraju w celu poszukiwania zatrudnienia przez okres do 24 miesięcy, w zależności od osiągniętego poziomu wykształcenia. Po 24 miesiącach mogą ubiegać się o Zieloną Kartę (pozwolenie na pracę). Przed pandemią studenci musieli starać się o udział w programie, studiując na miejscu w Irlandii. Obecnie mogą oni zgłaszać się do programu, jeśli wrócili do swoich krajów pochodzenia z powodu pandemii lub jeśli nie byli w stanie umówić się na spotkanie z powodu ograniczeń COVID.

Studenci zagraniczni wystosowali petycję z prośbą o dalsze ustępstwa. Zwracają się do irlandzkiego rządu o przedłużenie wiz wszystkim absolwentom o kolejny rok, aby zwiększyć ich szanse na znalezienie pracy w Irlandii - co zdaniem studentów jest trudne z powodu COVID.

Liczba nowych studentów spoza UE/EOG podejmujących studia wyższe w Irlandii wzrosła o 45% w latach 2013-2017.

Opr. MTA

Źródło: https://monitor.icef.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project