MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Kolejny raz Politechnika Gdańska była gospodarzem finału Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników. Uroczystość odbyła się ramach Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej 19 marca.

Finał odbył się tradycyjnie na Dziedzińcu Fahreiheita PG, ale większość gości uczestniczyła w nim zdalnie. Gospodarzowi, rektorowi PG prof. Krzysztofowi Wilde towarzyszyli na miejscu, choć w dystansie: Małgorzata Oberzig, dyrektorka Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku (najlepsze technikum w województwie pomorskim) i Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (najlepsze liceum ogólnokształcące – po raz 23.! w województwie pomorskim). Zdalnie z uczestnikami spotkał się Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, który przedstawił zasady Rankingu.

 

Dyrektorzy najlepszych pomorskich szkól otrzymali z rąk rektora PG piękne statuetki przedstawiające alegorię Nauki (wzorowane na tej, która zdobi Gmach Główny Politechniki). Najlepszym szkołom pogratulowali: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańska.

Gościem Wirtualnego Dnia Otwartego na PG była dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która wzięła udział w rozmowie na temat roli kobiet w nauce i technologiach. Dr Siwińska zaprosiła na wirtualny Dzień Otwarty w ramach 14. edycji akcji “Dziewczyny na politechniki!”, który odbędzie się 22 kwietnia, a także opowiedziała o innych działaniach Fundacji mających na celu zwiększenie liczby kobiet na kierunkach technicznych: IT for SHE oraz we programie stypendialnym Nowe Technologie dla Dziewczyn, prowadzonym wspólnie z firmą Intel.

Choć uroczystość była niezwykle sprawnie zrealizowana, liczymy na to, że za rok Dziedziniec Fahrenheita znów będzie pełen młodych ludzi z całego województwa pomorskiego...

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.