MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
„Forbes” ogłosił  listę 300 Najlepszych Polskich Pracodawców. Wśród nich jest 16 uczelni. Najwyżej plasuje się Uniwersytet Warszawski (25 miejsce).

To pierwsza edycja rankingu. Badanie trwało od września do października 2020 roku. Jego podstawą była sporządzona lista ok. 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.

W kategorii „Szkolnictwo i badania naukowe” Uniwersytet Warszawski zajął pierwszą pozycję (25 miejsce na liście ogólnej). Na drugim miejscu jest Uniwersytet Gdański (31), trzecie należy do Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (43).

W pozostałej kolejności, w tej kategorii, znajdują się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (51), Uniwersytet Wrocławski (61), Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (73), Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (87),  Uniwersytet Śląski w Katowicach (93), Uniwersytet Łódzki (104), Uniwersytet w Białymstoku (119), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (131), Uniwersytet Szczeciński (134), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (167), Uniwersytet Jagielloński (203), UMCS (285).

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza, dostępnego za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz na stronie forbes.pl Ankietę wypełniło łącznie ponad 10 tysięcy pracowników.

Cieszy fakt, że w tym jakże konkurencyjnym środowisku wiele uczelni wypadło znacznie lepiej niż znane firmy i korporacje.

Pełna lista „Forbes”: https://www.forbes.pl/

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt