MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Nowy raport pokazuje, że pomimo pandemii zainteresowanie zagranicznych absolwentów studiami MBA nie osłabło. Według raportu Graduate Management Admission Council (GMAC) 2021 Prospective Students Survey wynika, że ​​programy w 2021 roku cieszą się coraz większą popularnością wśród potencjalnych studentów.

Ta tendencja zbiega się z zanikaniem obaw o skutki COVID-19. Odsetek respondentów zgłaszających, że są bardzo lub bardzo zaniepokojeni COVID-19, spadł z 41 do 33% w okresie objętym badaniem. Trzech na czterech (73%) międzynarodowych kandydatów planujących studia MBA poza krajem, którego są obywatelami, nie zmienia swoich pierwotnych planów pomimo pandemii.

Chociaż istnieją różnice w poziomach obaw, większość respondentów nadal wykazuje silne przekonanie, co do wartości dyplomu ukończenia studiów biznesowych. Ogółem czterech na pięciu (84%) kandydatów zdecydowanie zgadza się lub zgadza, że ​​dyplom ukończenia studiów biznesowych pomaga komuś wyróżnić się w pracy. Studenci chcą studiować MBA, aby osiągnąć swoje aspiracje zawodowe.

Studenci zagraniczni w przeważającej mierze preferują naukę stacjonarną. W sumie 70% kandydatów z zagranicy częściej zgłasza, że nie zmieni swoich pierwotnych planów niż kandydaci krajowi (52%). Wśród międzynarodowych kandydatów osoby preferujące studia MBA częściej twierdzą, że nie zmienią swoich planów (73%) na alternatywę, taką jak nauka online lub szkoła biznesowa bliżej domu, niż ci, którzy preferują studia magisterskie (68%). Tylko jeden na ośmiu (13%) jest skłonny rozważyć naukę online, w porównaniu z co trzecim (30%) kandydatem krajowym.

Inne kluczowe informacje z raportu to:

- międzynarodowi kandydaci MBA wolą technologię (45%) niż usługi finansowe (36%) prawdopodobnie ze względu na wyższe oczekiwania dotyczące przyszłej zdolności do zatrudnienia i potencjału wizowego;

- międzynarodowi kandydaci MBA częściej zgłaszają zainteresowanie pracą w strategii i biznesie (59%) niż kandydaci krajowi (49%). Na przykład najważniejszym celem kariery obywateli Indii po MBA jest praca w firmie, w której mogą podróżować za granicę. Częściej rozważają szkołę biznesową bliżej domu (21%) z powodu COVID-19 niż naukę online (5%). Kandydaci z Chin zaznaczają Wielką Brytanię (27%) jako preferowaną destynację i finanse jako preferowany program studiów.

Opr. MTA

Źródło: https://www.studyinternational.com

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt