MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Wiadomość, że popularne wśród studentów Szkoły Nauki Języka Angielskiego (ELT) na Malcie będą mogły w najbliższym czasie jedynie nauczać online, podczas gdy pozostałe szkoły zaczynają się ponownie otwierać, wywołała zaskoczenie. Federacja Organizacji Nauczania Języka Angielskiego Malta (FELTOM) oświadczyła, że to ogromny cios.

FELTOM wyraziła niedawno nadzieję, że branża otrzyma wyraźne wskazówki od rządu i wizję dalszego rozwoju szkół ELT w zakresie wdrażania znaczących planów przetrwania. - Branża związana z nauczaniem języka angielskiego jest jedną z najbardziej dotkniętych w naszym kraju i poniosła straszne straty finansowe, a wsparcie dla szkół jest konieczne, aby przetrwała - powiedział a Caroline Tissot, prezes FELTOM.

Szkoły anglojęzyczne znajdują się w stanie kryzysu finansowego. Narodowy Urząd Statystyczny (NSO) podał, że w 2020 roku odnotowano 80-procentowy spadek liczby studentów zagranicznych przybywających na Maltę w porównaniu z rokiem poprzednim. 16 491 studentów uczęszczało do lokalnych licencjonowanych szkół ELT w 2020 roku, podczas gdy w 2019 roku uczęszczało do nich 83 610 studentów. Zapytana o to, jak ten spadek wpłynął zarówno na kadrę nauczycielską, jak i pozostałych pracowników szkół ELT, Tissot powiedziała, że placówki te starają się zatrzymać jak najwięcej pracowników. - Rządowy dodatek do pensji częściowo to umożliwił – powiedziała Tissot. Dodatek do wynagrodzenia nie wyeliminował jednak nieprzewidywalności, jaka panuje wśród pracownikami szkół ELT. Spadek liczby studentów nie tylko ich dotknął, ale także wstrząsnął gospodarką Malty. Jak zauważyła Tissot, „statystyki za rok 2019 pokazują, że branża ELT przyczyniła się do sukcesu branży turystycznej”. Dodała, że szkoły nadal mają trudności, bo nauczanie online nie wystarczy, a fizyczna nieobecność studentów na Malcie postawiła pod znakiem zapytania programy ELT.

Opr. MTA

Źródło: https://www.independent.com.mt

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt