MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Coraz więcej amerykańskich uczelni rozważa wprowadzenie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 dla studentów przed ich powrotem na kampusy. Zamierzają to zrobić, mimo że może być to sprzeczne z prawem stanowym.

Już siedem uczelni zdecydowało, że studenci, by wrócić na zajęcia stacjonarne jesienią tego roku, będą musieli zostać zaszczepieni. Są to m.in. Uniwersytet Browna, Uniwersytet Rutgersa i Uniwersytet Northerneastern. Podobną politykę zamierzają też wprowadzić Uniwersytet Nova Southeastern z Florydy oraz Uniwersytet St. Edward’s z Texasu.

Na Uniwersytecie Browna wymóg szczepienia ma dotyczyć studentów pierwszego i drugiego stopnia oraz studentów kierunków medycznych. Władze Uniwersytetu Northerneastern zamierzają całkowicie przywrócić zajęcia stacjonarne we wrześniu. Mają nadzieję, że do tego czasu wszyscy lub prawie wszyscy ich studenci zostaną zaszczepieni. Na Uniwersytecie Cornella każdy student i pracownik naukowy jest zobowiązany do przyjęcia szczepionki przed rozpoczęciem zajęć. Wyjątkiem są osoby, które nie mogą przyjąć szczepionki ze względów religijnych lub zdrowotnych. 

Fort Lewis College wydał oświadczenie, w którym m.in. jest zapis: „każdy student, planujący powrócić do nauki na uczelni na jesieni 2021 roku, będzie zobowiązany do przyjęcia szczepionki przed początkiem semestru”. Uniwersytet Nova Southeastern wymaga, aby zaszczepieni byli zarówno pracownicy uczelni, jak i studenci. Teksański Uniwersytet St. Edward’s planuje wprowadzić taki sam wymóg, mimo że gubernator stanu Greg Abbot wydał rozporządzenie, w którym zakazuje się przekazywania środków publicznych m.in. na projekty związane z udowodnieniem przyjęcia szczepionki.

 

Opr. MTA

Źródło: www.businessinsider.com

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt