MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Zapraszamy serdecznie na konferencję "Studenci zagraniczni w Polsce 2021", która odbędzie się 26-27 kwietnia online. Będziemy rozmawiać o tym, jak rozwijać internacjonalizację podczas, ale także po pandemii. Będziemy sięgać do globalnych doświadczeń, aby wypracować odpowiedzi użyteczne tu i teraz.

Po roku funkcjonowania w formule zdalnej, widać już wyłaniające się kontury post-covidowego kształtu internacjonalizacji: pogłębione partnerstwa naukowe, ale ze staranniej dobraną grupą partnerów; mniej podróżowania i bardziej regionalny ich zasięg, ale zarazem globalna dostępność wykładów…

Digitalizacja i e-learning zostały oczywistym must-have dla uczelni. Ale pojawiło się pytanie, jak zapewnić jakość kształcenia na odległość? Na ile doświadczenia mobilności wirtualnej i przejścia na e-marketing będą do przeniesienia na okres po pandemii?

Covid pokazał potrzebę elastycznego podejścia do różnych formatów mobilności i uznawania ich na potrzeby kształcenia. Ale nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązania w polskim i europejskim szkolnictwie wyższym będą najbardziej pomocne w dalszym rozwijaniu relacji międzynarodowych?

Inna kwestia: czy prawidłowo zredefiniowaliśmy rynki edukacyjne - czy umiemy pogodzić globalny zasięg procesu dydaktycznego z nieuchronnymi, przez kilka lat przynajmniej, ograniczeniami geograficznymi w fizycznym przemieszczaniu się studentów? Czy regionalizacja internacjonalizacja nie zdeformuje jej charakteru? Pytań jest wiele…

I kluczowe z nich: jak prowadzić nasze polskie sprawy w tej sytuacji? Będziemy o tym dyskutować podczas XV już konferencji z cyklu "Studenci zagraniczni w Polsce". Edycja 2021 miała odbyć się - w formie tradycyjnej - w styczniu we Wrocławiu. Gdy okazało się to niemożliwe, przesunęliśmy jej termin o trzy miesiące, wierząc, że wówczas (czyli już teraz) będzie możliwe spotkanie "on site"… To pułapki planowania w czasach "nowej normalności"!

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w obradach, zrezygnowaliśmy w tym roku z opłat konferencyjnych - choć uczestnikom z uczelni "Study in Poland" przekażemy dodatkowo zestawy materiałów programowych.

Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Obecni będą członkowie kierownictwa MNiSW, rektorzy, dyrektorzy centralnych instytucji szkolnictwa wyższego, wybitni przedstawiciele świata akademickiego i eksperci internacjonalizacji.

Tradycyjnie, po zakończeniu pierwszego dnia obrad, odbędzie się po raz jedenasty Gala Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021. A po raz czwarty wręczone zostaną Nagrody Środowiskowe "Gwiazdy Umiędzynarodowienia". Uhonorują one osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Rejestracja na konferencję i szczegółowy program:
 

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ


Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt