MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Lara Maria Guedes Gonçalves Costa z Brazylii (studentka UJ), Marlon Souza Luis z Kanady (GUMed), Yash Chawla z Indii (PWr), Aliaksandra Shmyk z Białorusi (PW) i Deepjyoti Nath z Indii (UŁ) są laureatami jedenastej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2021. Mimo pandemii, organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń.

Konkurs INTERSTUDENT, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), w pełni koncentruje się na środowisku studentów zagranicznych w Polsce.  

Kapituła wskazuje laureatów spośród cudzoziemców studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w uczelniach publicznych i niepublicznych na studiach w języku polskim i języku obcym, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku: kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, a także działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce czy też udział w ciekawych projektach badawczych. Wszyscy nagrodzeni spełnili te warunki z naddatkiem!

Podczas posiedzenia 25 marca br. Kapituła Konkursu w składzie: dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, Krzysztof Kafarski, dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Mateusz Grochowski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, Jarosław Olszewski, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz dr Kazimierz Bilanow, dyrektor w Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy”, stwierdziła, że na konkurs wpłynęło 140 zgłoszeń. Kapituła przyznała tytuły laureatów Konkursu INTERSTUDENT 2021 następującym studentom zagranicznym:

  • w kategorii studia licencjackie: Lara Maria Guedes Gonçalves Costa z Brazylii, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • w kategorii studia magisterskie: Marlon Souza Luis z Kanady, student Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • w kategorii studia doktoranckie: Yash Chawla z Indii,doktorant na Politechnice Wrocławskiej.

Dodatkowo Kapituła postanowiła przyznać Nagrody Specjalne. Ich laureatami zostali:

  • Deepjyoti Nath z Indii, student Uniwersytetu Łódzkiego - za skonstruowanie i wdrożenie w dobie pandemii robota do dezynfekcji,
  • Aliaksandra Shmyk z Białorusi, studentka Politechniki Warszawskiej – za popularyzację nauki i techniki wśród młodzieży.

Wręczenie nagród w konkursie INTERSTUDENT 2021 odbywa się na gali online 26 kwietnia o godz. 17.30, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2021", której gospodarzem jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Ebook: http://studyinpoland.pl/ebook/interstudent2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt